Tiešraides arhīvs: Nacionālo bruņoto spēku parāde Madonā

1 komentārs

Madonā šodien norisinājās Nacionālo bruņoto spēku militārā parāde. 

Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18. novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu. Šogad Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Madonā.

Skaties tiešraides arhīva video

Militāro parādi, kurā piedalīsies vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēs Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris Mareks Ozoliņš, bet to pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) un Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Parādi noslēgs Latvijas un sabiedroto spēku, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā tikai lidojumam labvēlīgos laika apstākļos, tādējādi neradot apdraudējumu parādes vērotājiem, būs redzami Gaisa spēku helikopteri, Valsts robežsardzes helikopteri, kā arī ASV helikopteri “Black Hawk”.

Parādē būs vērojama Latvijas bruņoto spēku haubices, kuras iegādātas no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās. Tāpat parādē varēs redzēt kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas, ko Nacionālie bruņotie spēki iegādājušies no Lielbritānijas.

Parādes apmeklētāji varēs vērot arī sabiedroto valstu bruņutehniku, piemēram, Spānijas bruņoto spēku kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, Kanādas bruņoto spēku vieglās kaujas bruņumašīnas, kā arī Slovēnijas un Albānijas bruņoto spēku militāro tehniku.

Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos tehnikas parādi noslēgs NATO gaisa kuģu, kas veic NATO gaisa telpas patrulēšanu virs Baltijas valstīm, pārlidojums.

Par parādes muzikālo noformējumu rūpēsies Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Savukārt no plkst. 12.30 līdz plkst. 16.00 pie Madonas novada pašvaldības ēkas Saieta laukumā, Daugavas ielā pie hokeja laukuma un Madonas kartingu trasē notiks ekipējuma, ieroču un militārās tehnikas izstāde.

No plkst. 13.30 līdz 15.00 laukumā pie Madonas novada pašvaldības ēkas notiks Valsts robežsardzes un Valsts policijas kinologu un tuvcīņas paraugdemonstrējumi. Sākot no plkst. 15.00 Madonas kartingu trasē plānoti Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes gaisa kuģu paraugdemonstrējumi, kas notiks tikai lidojumam labvēlīgos laika apstākļos. Savukārt plkst. 16.00 Madonas pilsētas stadionā notiks futbola spēle starp futbola klubu “Madona” un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas futbola izlasi.