Skaties tiešraidē: Lembergs komentē viņa iekļaušanu ASV melnajā “Magņitska” sarakstā

8 komentāri
Skaties tiešraidē: Lembergs komentē viņa iekļaušanu ASV melnajā “Magņitska” sarakstā
OKSANA DŽADANA, F64

Otrdien ap plkst. 10.30 Ventspils mērs Aivars Lembergs preses konferencē informēs par viņa iekļaušanu tā dēvētajā ASV melnajā “Magņitska” sarakstā.

Kā zināms, ASV paziņojumā skaidrots, ka Latvijas oligarhs Aivars Lembergs sankcijām pakļauts kā pašreizējā vai bijusī amatpersona, kas atbildīga vai līdzatbildīga, vai tieši vai netieši iesaistīta korupcijā.

Līdz ar Lemberga iekļaušanu globālajā “Magņitska” sankciju sarakstā, sankcijas ir noteiktas arī Ventspils Brīvostas pārvaldei, Ventspils Attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un iepriekš minēto struktūru īpašumi.

Jāpiebilst, ka Ārlietu ministrija brīdina, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus Aivaram Lembergam vai minētajām struktūrām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Savukārt pēc pirmdien izskanējušajām ziņām par Ventspils mēru valdības sēdē otrdien gaidāmas sarunas par turpmāko valsts rīcību šajā jautājumā. Satiksmes ministrija informēs par priekšlikumiem, kā mazināt pret Lembergu vērsto ASV sankciju ietekmi uz Ventspils ostā strādājošiem uzņēmējiem un darbiniekiem.

8 komentāri