Komentāri

Hobijs, kurš pāraudzis grāmatā – ievērojamas retro skaņuplašu kolekcijas īpašnieks Atis Gunivaldis Bērtiņš klajā laidis grāmatu par šī skaņu nesēja vēsturi Latvijā.

Viņu bieži dēvē par skaņuplašu kolekcionāru, kas Atim Gunivaldim Bērtiņam īsti nepatīk. Viņš kolekcionē mūziku, bet 20.gadsimta sākuma vietējie, kā arī ārvalstu izpildītāji toreiz tika rakstīti skaņuplatēs. Lai tās klausītos, nepieciešams patafons, kura ātrumus ir 78 apgriezieni minūtē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kolekcionāram pieder četri tūkstoši plašu, kuras tagad viņš atskaņo daudz retāk, jo pavērušās jaunas iespējas, kā klausīties mūziku.

Plašo kolekciju īpašnieks krāj jau vairākus desmitus gadu, turklāt process joprojām nav apstājies.

Skaņupalšu ziedu laiki bija līdz pagājušā gadsimta 80. gadu beigām, 90. sākuma, taču pilnībā tās pazudušas nav, un paralēli tradicionālajiem skaņu nesējiem tiek izdotas joprojām, tostarp arī Latvijā.

Foto:

Vinilplates mūsdienās vairāk gan ir suvenīrs. Piemēram, grupas Rīgas modes “ripulim” ir vien 300 eksemplāru tirāža. Nelielā apjomā vinilā pieejams arī Prāta vētras jaunais albums.

Pērn visā pasaulē tika pārdots ap astoņiem miljoniem skaņuplašu, kas ir divreiz vairāk nekā vēl pirms gada, taču joprojām uzskatāms par formātu šaurai auditorijai.

Par to, kāds bijis skaņuplašu augstākais popularitātes punkts un vai to ražošana tiešām nekad neapsīks Atis Gunivaldis Bērtiņš plāno rakstīt savā nākamajā grāmatā.

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl