Skanot valsts himnai, Cēsīs atklāts modernākais ugunsdzēsēju depo

Komentāri

Vidzeme kļuvusi ugunsdrošāka. Cēsīs atklāts no jauna uzbūvēts ugunsdzēsēju depo, kas glābējiem nodrošinās arī daudz labākus darba apstākļus. Latvijā jauns ugunsdzēsēju depo nebija būvēts jau 36 gadus. 

Skanot valsts himnai, šodien pie jaunā Cēsu depo ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks mastā pacēla valsts karogu. Pēc tam notika depo iesvētīšana jau ar krietni pagāniskām tradīcijām. Dūdotāji, nesot svētību, devās cauri visam depo.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt ugunsdzēsēji sarīkoja paraugdemonstrējumu, lai varētu novērtēt, cik tad ērtas ir jaunās telpas.

Jaunais depo būvēts Cēsīs, jo pilsētas vecajā depo ugunsdzēsēji strādāja ļoti bēdīgos un pat bīstamos apstākļos. Šis depo bija celts 1932. gadā, telpu izvietojuma dēļ transports nedroši glabājās virs ugunsdzēsēju galvām.

Savukārt jaunajā depo ugunsdzēsēji strādās jau mūsdienīgos apstākļos. Ēkā ir trenažieri, alpīnisma siena, kas palīdzēs ugunsdzēsējiem uzlabot kāpšanas iemaņas, tur blakus atrodas arī ēkas makets, kurā var inscenēt dažādas negadījumu situācijas, piemēram, kā pussagruvušā ēkā pareizi pārvietoties, kurus gruvešus drīkst un kurus nedrīkst aiztikt.

Papildus ērtām atpūtas telpām un plašai virtuvei ir arī sauna. Pirts ugunsdzēsējiem nav ekstra, bet gan nepieciešamība – karsēšanās ir neatsverama veselības uzturēšanas vajadzībām.

Cēsu depo nodokļu maksātājiem izmaksāja nepilnus 4,3 miljonus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl