Skandālu izraisa Rīgas Franču licejā uzdots mājasdarbs, kas paredz uzskaitīt Rīgas domes labos darbus

0 Komentāru

Skandālu izraisījis kāds mācību uzdevumus 9. klases skolēniem Rīgas Franču licejā. Tur sociālo zinību stundā it kā esot uzdots mājas darbs – izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu, apkopot  un uzskaitīt partijas ”Saskaņa” vadītās Rīgas domes labos darbus.

Par diskutablo uzdevumu dažu skolēnu vecāki esot vērsušies pie ”Vienotības” deputāta Viļņa Ķirša. Viņš lūdzis Izglītības kvalitātes valsts dienestu pārbaudīt šo informāciju.

Ķirsis, kurš vasarā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās arī kandidēs uz Rīgas mēra krēslu, uzdevumā saskata “iespējamu Rīgas domes vadībai komplimentāru aģitāciju”.

Viņš satraucies, vai Rīgas domes darbības aplūkošana pozitīvā gaismā ir iekļauta attiecīgā mācību priekšmeta programmā un vai uzdevuma saturs atbilst vispārējās izglītības un sociālo zinību mācību priekšmeta standartiem. Kamēr atbildīgais dienests notikušo tikai sola vēl izvērtēt.

No komentāriem jau otro dienu atsakās Franču liceja direktore Biruta Vīksna.

Viņai neesot laika tikties ar medijiem. E-pastā viņa pauda, ka konkrēto uzdevumu uz savu galvu nav izdomājusi pati skolotāja, bet tāds tas bijis sociālo zinību grāmatā.

0 Komentāru