Komentāri
Skandālu gaisotnē deputāti lemj par ”savējo” sodīšanu
FOTO: LETA

Saeimas plenārsēde šodien aizvadīta skandālu gaisotnē – deputāti lēma ļaut piemērot arestu dzērumā pie stūres pieķertajam Veiko Spolītim, ļāva doties atvaļinājumā Sergejam Potapkinam, kura sieva arestēta GanBei nodokļu nemaksāšanas lietā. Tautas kalpi uzsāks arī iekšējo izmeklēšanu par Artusa Kaimiņa dzēruma ālēšanos Vecrīgā.

Šodienas deputātu dienaskārtībā starp daudziem valstiski svarīgiem jautājumiem bija arī punkti par savējo sodīšanu. Bez jebkādām debatēm deputāti lēma ļaut piešķirt partijas Saskaņa deputātam  Sergejam Potapkinam bezalgas atvaļinājumu.

Potapkins atvaļinājumā devies ģimenes apstākļu dēļ – viņa sieva Gaļina Karmača pagājušajā nedēļā tika arestēta kā viena no galvenajām Gan Bei nodokļu nemaksāšanas shēmas organizatore, un joprojām atrodas cietumā.

Bez diskusijām Saeima lēma arī izdot arestam Saeimas deputātu Veiko Spolīti, kuru policija pieķēra braucot pie stūres 1,4 promiļu reibumā. Spolītis gan šodien Saeimā bija ļoti mundrā noskaņojumā, un šķiet, par 5 dienu arestu, kas viņam tuvākajā laikā būs jāizieš, pārlieku neuztraucas. Arests viņam būs jāizcieš karcerī Salaspilī.

Spolītis plāno rosināt izmaiņas Satversmē, lai turpmāk Saeimai nenāktos tērēt laiku, balsojot par deputātu izdošanu arestam par šādiem administratīviem pārkāpumiem.

Dzēruma grēkus nāksies izpirkt arī  Saeimas skandalozākajam deputātam, Artūram Kaimiņam, kurš šodien Saeimā gan nebija – pēc partijas biedru vārdiem, viņam esot augsta temperatūra. Tomēr tas nebija šķērslis Saeimas ētikas komisijai lemt par lietas uzsākšanu pret Kaimiņu, par viņa naksnīgajiem piedzīvojumiem piektdien, Rokkafejnīcā.

Kaimiņa partijas biedrs Dainis Liepiņš neveiksmīgi mēģināja mīkstināt Kaimiņa vainu, taču viņa teiktais izraisīja pārējo Ētikas komisijas locekļu vīpsnāšanu.

Kaimiņu uz iztaujāšanu Saeimas Ētikas komisija sauks janvārī. Iespējams, pret viņu tiks ierosinātas vēl divas lietas – par uzmācīgo vēlmi filmēt pārējos deputātus, kā arī par rīcību Spēlmaņu naktī, par ko sūdzību iesniedzis fotogrāfs Kaspars Ūdris, kurš uzskata, ka deputāts viņam uzbrucis.

Lasi vēl