Skandāls policijā! Lietā figurē vairāku tūkstošu eiro kukulis

Komentāri

Skandāls Valsts policijā. Lietā, kurā figurē tūkstošos eiro mērāms kukulis, aizturēti divi policisti, ieskaitot Kārtības policijas priekšnieka vietnieku. Kopumā šajā kriminālprocesā apcietinātas četras personas. 

Lietā figurē arī viens augsta ranga darbinieks, notikums met ēnu ne tikai uz aizturētajiem, bet arī Valsts policiju kopumā. To, ka iekšlietu sistēmā ir daudz problēmu, šodien atzina arī ministrs Rihards Kozlovskis. Tāpēc paredzēts vērtēt arī aizdomās turēto policistu priekšniecības atbildību par notikušo.

Uz preses brīfingu par policijas darbinieku aizturēšanu amatpersonas šodien ieradās ar drūmām sejām.

Lietu izmeklē nesen izveidotais Iekšējās drošības birojs, kas speciāli radīts ar mērķi apkarot un novērst noziedzīgus nodarījumus, ko veic iekšlietu sistēmas darbinieki.

Viens no aizturētajiem ir augsta ranga policijas amatpersona – Kārtības policijas priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends, bet otrs aizdomās turētais likumsargs ir Kārtības policijas inspektors Ilmārs Plētiens.

Lietā figurē vēl divi cilvēki, kuru personības likumsargi pagaidām neatklāj. Tiesa vakar nolēmusi apcietināt visas četras aizdomās turētās personas.

Zināms, ka lieta sākta par nesen notikušu tūkstošos eiro mērāmu kukuļošanu, bet sīkāka informācija pašlaik netiek sniegta.

Kārtības policijas pakļautībā atrodas Licencēšanas un atļauju sistēmas birojs. Tas izsniedz licencē apsardzes darbību, detektīvdarbību, komercdarbību ar ieročiem, munīciju, speciālajiem līdzekļiem, pirotehniskajiem izstrādājumiem, civilajām vajadzībām paredzētajām sprāgstvielām un spridzināšanas ietaisēm.

Tāpat tas izsniedz pirotehniķa, detektīva un apsardzes sertifikātus, kā arī atsevišķa veida ieroču atļaujas.

Policijas priekšnieku Intu Ķuzi par notikušā pieļaušanu iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis šodien nekritizēja, sakot, ka ir jāvērtē aizdomās turēto tiešā priekšnieka, proti, Kārtības policijas šefa Arta Velša, atbildība.

Paralēli kriminālprocesam policijā par notikušo sākta disciplinārlieta, kuras ietvaros tiks vērtēta arī Velša atbildība. Kādas varētu būt disciplinārlietas sekas, amatpersonas nekonkretizēja.

Šī ir viena no aizturēšanām, kas nesen veikta iekšlietu struktūrās. Pirms nedēļas aizturēti arī astoņi robežsargi, kurus tur aizdomās par saistību ar starptautisku kontrabandistu grupējumu.

Video

Lasi vēl