Skandāls Peldēšanas federācijā. Izsaka neuzticību LPF prezidentam Kasparam Ponem

0 Komentāru
Skandāls Peldēšanas federācijā. Izsaka neuzticību LPF prezidentam Kasparam Ponem
Autors: LETA

Plašumā vēršas skandāls ap Peldēšanas federācijas prezidentu Kasparu Poni. Federācijas biedri šodien ārkārtas sapulcē izteica neuzticību Ponem, kā vienu no galvenajiem iemesliem minot viņa došanos uz Olimpiskajām spēlēm Rio uz kurām netika peldētājas Aļonas Ribakovas treneris. Savukārt Peldēšanas federācijas valde notikušo biedru sapulci uzskata par nelikumīgu.

Skandālā jau iesaistīti likumsargi

Par peldēšanas federācijas prezidentu Kasparu Poni plašāka sabiedrība uzzināja Rio Olimpisko spēļu laikā. Atklājās, ka Pone uzturējās Brazīlijā ar trenera akreditāciju, kamēr peldētājas Aļonas Ribakovas treneris, kurš arī bija akreditēts spēlēm, palika mājās. Tagad peldēšanas federācijas biedri ir sadalījušies divās nometnēs. Vienā pusē ir tie, kuri vēlas panākt Pones nomaiņu, otrā pusē – federācijas prezidenta aizstāvji. Situācija jau nokaitēta tiktāl, ka iesaistītas tiesībsargājošās institūcijas. Šodien slēgtajā ārkārtas sapulcē, federācijas biedri lēma par neuzticības izteikšanu Ponem.

”Šeit ir mērķis noskaidrot, kur ir veidojušās konfliktsituācijas. Primāri jau tas gadījums olimpiskajās spēlēs. Ir vēl vairāki gadījumi, kas tiks tirzāti un apspriesti sapulces laikā. Biedri grib dzirdēt atbildes,” norāda Peldēšanas federācijas biedru kopsapulces pārstāvis Aivars Platonovs.

Slepena sanāksme

Peldēšanas federācijas biedru sapulce notika viesnīcas Islande telpās. Organizatori paziņoja, ka pasākums ir slēgts un masu medijiem neļāva vērot notiekošo. Pēc vairāku stundu asām diskusijām, dalībnieki nolēma izteikt neuzticību Ponem. Viņa vietā ievēlēja līdzšinējo federāciju ģenerālsekretāru Aivaru Platonovu.

Pone uz šo sanāksmi neieradās, jo atrodoties komandējumā ārzemēs. Notiekošo vēroja peldēšanas federācijas, visticamāk, Pones deleģēts jurists Armands Rasa. Jau pirms sēdes viņš paziņoja, ka visi sapulcē pieņemtie lēmumi nebūs juridiski saistoši. Par Pones atbilstību amatam un citiem jautājumiem varēšot lemt oktobra sākumā, kad ir izsludināta federācijas pilnsapulce.

”Šīs dienas sapulce ir uzskatāma nevis par sapulci, bet gan kā atsevišķu biedru kopā sanākšana, lai apspriestu noteiktus jautājumus. Mūsu ieskatā šodien pieņemtie lēmumi nevar radīt negatīvas sekas, jebkādas sekas,” uzsvēra zvērināts advokāts, Latvijas peldēšanas federācijas pārstāvis Armands Rasa.

Pones lieta var nonākt tiesā

Nesaskaņas peldēšanas federācijā jau atbalsojušās arī Izglītības ministrijā, kur lemj par naudas sadali sportam. Ministrijas sporta departamenta vadītājs Edgars Severs uzsvēra, ka notiekošais grauj peldēšanas prestižu valstī.

”Ja biedri vēlas mainīt savu pašu iepriekš ievēlētu vadību, viņi to var darīt. Protams, jāievēro statūti un likums,” izteicās Severs.

Galvenais sporta funkcionārs valstī nepauž atbalstu ne vienai, ne otrai konfliktā iesaistītai pusei. Viņš arī neizslēdz, ka jautājums par neuzticības izteikšanu Ponem varētu nonākt līdz tiesai.

Foto

Video

Save

0 Komentāru