Komentāri

Latvijā radītais un pasaulē populārais medikaments Mildronāts, kuru pēc smagām slodzēm izmanto kā sportisti, tā karavīri, pēkšņi iekļauts starptautiskajā sporta dopinga sarakstā. Mildronāta radītājs uzskata, ka preparāts melnajā sarakstā ielikts nepamatoti, un cer, ka tas tiks labots.

Mildronāts jeb ķīmiskajā leksikā saukts par Meldonium ticis iekļauts starp vairākiem simtiem Antidopinga aģentūras melnajā sarakstā iekļautajām vielām. Medikaments patlaban profesionālo sportistu vidū ir ļoti populārs – tā lietošana ļauj organismam ātrāk atjaunoties pēc smagām fiziskām pārslodzēm.

Antidopinga aģentūra izteikusi brīdinājumu, ka sportistiem Mildronātu jābeidz lietot, vēlākais, šā gada novembrī, lai nākamgad šīs vielas pēdas vairs neatrastos organismā un nedraudētu diskvalifikācija.

Skaties foto!

Medikamenta radītājs, slavenais zinātnieks Ivars Kalviņš ir nepatīkami pārsteigts – pēc viņa teiktā, Antidopinga aģentūra nemaz nav veikusi nopietnus pētījumus, bet Mildronātu sarakstā iekļāvusi nepamatoti. Turklāt reiz jau Antidopinga aģentūra par Mildronātu esot viņu iztaujājusi, un tad likusies mierā.

Valsts sporta medicīnas centra antidopinga nodaļā skaidro, ka pagaidām izvērsts paskaidrojums no starptautiskās organizācijas neesot saņemts, taču ir cerības, ka uz aiznākamo gadu preparātu varētu no melnā saraksta izņemt, skaidro Valsts sporta medicīnas centra antidopinga nodaļas pārstāvji.

Mildronātu patlaban ražo gan Latvijas farmācijas uzņēmums Grindeks, gan daudzi citi uzņēmumi visā pasaulē. Sevišķi populārs šis medikaments esot Indijā un Ķīnā.

Skaties video!

Lasi vēl