Skandāls bankas Citadele pārdošanas procesā

0 Komentāru
Skandāls bankas Citadele pārdošanas procesā
FOTO: LETA

Uzskatot, ka rīt parakstīt paredzētais Citadeles pārdošanas līgums ir neizdevīgs un sasteigts, atlūgumus negaidīti iesnieguši Citadeles bankas akciju turētājas – Privatizācijas aģentūras – valde. Bankas pārdošana uz laiku atlikta.

Tikai pirms dažām dienām valdība deva savu akceptu nosacījumiem, pēc kādiem Privatizācijas aģentūra (PA) var pārdot tās rīcībā nodotās valstij piederošās bankas Citadele akcijas. Pēc valdības sēdes kļuva skaidrs, ka līguma nosacījumi vairs netiks mainīti. Tāpēc dienu pirms līguma noslēgšanas Privatizācijas aģentūras valde nolemj atkāpties.

Ekonomikas ministrs atklāja, ka Privatizācijas aģentūras valdes locekļi Ansis Spridzāns un Guntis Lausks gribējuši uzlabot līguma nosacījumus, saistītus ar bankas pārdošanas cenu, un par to, ka tādēļ aģentūras valde varētu neparakstīt līgumu, indikācijas valdībai bija zināmas jau pirms nedēļas. Jāatgādina, ka bankas pārdošanas cena bija 74 miljoni eiro.

Ministrs atzina, ka tie ir būtiski nosacījumi, bet tos uzlabot neesot bijis iespējams, kam viens no iemesliem bija iepriekšējās – Valda Dombrovska vadītās – valdības lēmums Citadeles pārdošanas procesu atlikt uz pēdējo brīdi.

Lai līgumu tomēr rīt parakstītu, kā to bija iecerējusi valdība, nepieciešams bija lielā steigā atrast jaunu Privatizācijas aģentūras valdi.

Ekonomikas ministrijai dienas laikā izdevās atrast tikai vienu valdes locekļa aizvietotāju – līdzšinējo aģentūras ekspertu Vladimiru Loginovu, kurš piekristu liktu savu parakstu uz pašreizējā līguma. Taču otru valdes locekli, kas tam piekristu, atrast tā arī neizdevās. Tāpēc rīt paredzētā bankas pārdošanas līguma parakstīšana tik atlika.

Privatizācijas aģentūras valdes otra locekļa meklēšana palieks nākamā ekonomikas ministra ziņā, jo nākamnedēļ paredzēts balojums par jauno valdību. Pašreizējais ministrs prognozē, ka līgumu par bankas pārdošanu tad varētu noslēgt pēc pāris nedēļām.

0 Komentāru