Skandalozo mākslas instalāciju Disidents cer atjaunot rīt

Komentāri
Skandalozo mākslas instalāciju Disidents cer atjaunot rīt
FOTO: LETA

Skandalozo mākslas instalāciju Disidents Stūra mājas pagalmā izstādes rīkotāji cer atjaunot rīt. Taču kāpēc pie krusta pienaglotā Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam līdzīgā figūra bija noņemta? Vai pie vainas cenzūra?

Pieslieta pie sienas, ar seju kaktā Putinam līdzīgā figūra patlaban atrodas kādā Stūra mājas telpā, kur nav pat elektrības.

Statuju izstādes rīkotāji noņēmuši jau piektdien, pēc Valsts Nekustamo īpašumu (VNĪ) pārstāvju ultimāta: vai nu figūru noņems mākslinieki paši, vai to izdarīs viņi.

Tajā pašā dienā vēl pirms ēkas apsaimniekotāju ultimāta izstādē bija ieradušies vairāki cilvēki, kas uzbrukuši māksliniekiem un postījuši instalācijas.

Nevis ultimāts, bet gan vienošanās ar māksliniekiem, apgalvo ēkas apsaimniekotājs, norādot, ka nevar nereaģēt uz sabiedriskās kārtības apdraudējumu savā īpašumā. Taču šovakar panākta vienošanās: uz savu atbildību mākslinieki drīkst atjaunot instalāciju.

Pēc tikšanās ar ēkas apsaimniekotāju izstādes rīkotāji norādīja, ka jau rīt Putinam līdzīgā figūra atgriezīsies iepriekšējā vietā.

Lasi vēl