Komentāri

Valdība, saspringto termiņu un sadārdzinājuma dēļ šodien atteikusies no tā būvniecības.Vēl vairāk, pastāv bažas, vai Latvija vispār piedalīsies World Expo – daudzi apšauba, vai ir jēga doties uz Milānu tikai ar telti un bukletiem par Latviju. Ekonomikas ministre gan ir solījusi noskaidrot vainīgos, bet pārliecības, ka izdosies atgūt līdz šim jau iztērētos līdzekļus – nav.

Tiklīdz masu medijos parādījās pirmās ziņas, ka dalībai World Expo 2015 būs vajadzīgs vairāk naudas, un, sagatavošanās laiks arī atlicis maz, bijušajam Aerodium mārketinga vadītājam Ansim Eglem bija Deja Vu sajūta.

Tieši tāda pati situācija bija gatavojoties iepriekšējai izstādei Ķīnā, kur plašu rezonansi guvušais vēja tunelis, tika nodots ar divu mēnešu kavēšanos.

Arī tagad – lēmums par Latvijas piedalīšanos izstādē Milānā Itālijā, tika pieņemts vismaz pirms trim gadiem, bet reāla darbība sākās tikai šogad.

Oktobra vidū tika prezentēts Latvijas paviljona makets. Milzīgs ozols, kura iekšpusē notiek dažādi pasākumi, prezentācijas un izstādes.

Kad nonāca līdz būvniecības konkursam, izrādījās ka piedāvājumi ir tikai divi, turklāt par summu, kas būtiski pārsniedza iepriekš plānoto. Vai varēja savādāk? Ja sāktu laikus, tad jā.

Komandītsabiedrības Positivus events pārstāvis Ģirts Majors, LNT iepriekš atzina, ka pie šādiem apstākļiem, arhitektiem vajadzēja uzturēt sakarus ar reāliem būvniekiem, taču tas nebija iespējams.

”Mūsu gadījumā,tā kā būvniecības process tika nodalīts no projektēšanas, mums nebija iespējas runāt ar būvniekiem jo tad to traktētu, kā priekšrocību kādam no kandidātiem. Tā bija fundamentāla problēma, kas tika iekodēta no paša sākuma,” stāsta Majors.

Ja vēl pirms nedēļas valdība nolēma piešķirt papildu naudu un paviljonu uzbūvēt, tad jau šodien pēc ekonomikas ministrijas ierosinājuma ministri izšķīrās no paviljona būvniecības tomēr atteikties.

Viens no vistiešāk procesā iesaistītajiem – projekta vadītājs no Ekonomikas ministrijas Roberts Stafeckis, uz iepriekšējiem LNT aicinājumiem sniegt savu skatījumu ir izvairījies. Tiešu atbildi, vai šis nebūs kārtējais gadījums, kur vainīgo tā arī neizdosies atrast, nesniedz arī ministre.

Vai Latvijai attiekties no dalības vispār, tikšot izlemts tuvāko nedēļu laikā. Iespējams, attiekties pavisam ir pat labāk nekā aizbraukt uz World Expo ar telti, un dažiem bukletiem par Latviju kā prezidējošo valsti Eiropas Savienībā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl