Skaļa kliegšana un haoss. Rīga domē spriež par budžeta grozījumiem

0 Komentāru

Rīgas domes sēdē, kas norit pēc jaunpieņemtiem pašvaldības nolikuma grozījumiem, asās debatēs spriež par budžeta grozījumiem, kas paredz palielināt pilsētas izdevumus par vairāk nekā 40 miljoniem eiro.

Pirmdien vakarā, opozīcijai pametot Rīgas domes ārkārtas sēdi, ar nelielo koalīcijas balsu pārsvaru atkal tika mainīts pašvaldības darbību organizējošs nolikums. Rīgas domes valdošie politiķi bija spiesti piekāpties un atcelt pašvaldības uzraugošās ministrijas kritizētos ierobežojumus domes sēdēs uzdodamo jautājumu skaitam.

Tomēr agrāko šķēršļu vietā tagad ieviesti jauni ierobežojumi, nosakot jautājumu uzdošanai laika limitu. Otrdien, spriežot par budžeta grozījumiem, sēde noritēja pēc jaunapstiprināta pašvaldības nolikuma, jautājumiem atvēlot pusotru stundu.

Sēdes laikā uz balkona bija izvietojušies vairāki jaunieši ar plakātiem. Pēc pusotras stundas, kad beidzās jautājumiem atvēlētais laiks, sākās pamatīga kņada, jo atklājās, ka ne visi ir paspējuši uzdot jautājumus.

Vēl skaļāka kliegšana un haoss sākās, kad atklājās, ka debatēs pie vārda pirmais ticis deputāts Oļegs Burovs, kaut pirms viņa bija pieteicies opozīcijas pārstāvis Sandis Riekstiņš.

Pēc teju septiņu stundu garas sēdes, opozīcijai balsojot pret, Rīgas pašvaldības šā gada budžeta grozījumi, kas pilsētas izdevumus palielina par 42,38 miljoniem eiro, tika pieņemti.

Savukārt opozīcija izdevumu palielināšanu sauca par izšķērdību un sagatavoto likumprojektu par brāķi. Savukārt saistībā ar jaunajiem  galvaspilsētas deputātu darbību ierobežojošajiem noteikumiem plānots vērsties pie pašvaldības uzraugošā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra ar lūgumu tos atcelt.

0 Komentāru