Skaitīs Latvijas lāčus, ūdrus un sikspārņus

Komentāri

Latvijā uzskaitīs lāčus, ūdrus un sikspārņus. Dabas aizsardzības pārvalde nolēmusi noskaidrot, vai un cik šo dzīvnieku ir mūsu valstī, tāpēc izsludināts konkurss to ilgstošai novērošanai.

Taču lāčus speciāli mežā neviens nemeklēs. Ziņas tikšot ievāktas no medniekiem, mežstrādniekiem un meža dienesta speciālistiem. Līdz šim tas Latvijā neesot darīts tāpēc patiesais lāču skaits ir tikai minējumi. Lāči visaktīvākie ir pavasarī pēc ziemas miega, tad arī notiks aktīvākā datu vākšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais eksperts, biologs Valdis Pilāts:
Mums šie dati ir vajadzīgi lai zinātu kā lācim klājas Latvijā, cik viņi daudz ir, tāpēc vajadzīgs monitorings, lai varētu atbildēt paliek vairāk vai nē, mēs uzskatām, ka ir kādi 15-20 lāči, kas regulāri Latvijā uzturas. Ja viens lācis aiziet uz Kurzemi un viņu redz 5 reizes, tas nenozīmē, ka Kurzemē ir 5 lāči.

Līdzīgā veidā tiks skaitīti arī ūdri un sikspārņi, tāpat monitorings tiks veikts arī vairākām augu sugām un biotopiem. Dažādi dabas un dzīvnieku monitoringi Latvijā notiek regulāri, plašākai sabiedrībai zināmākie ir putnu vērošanas pasākumi, kuru rezultāti arī tiek apkopoti un izmantoti zinātniskajiem darbiem.

Lasi vēl