“Degot par ideju un bez neviena centa valsts naudas,” KEF komanda stāsta par savu neparasto un skatītāju mīlēto filmu

0 Komentāru

Aizvadīto gadu droši var dēvēt par kino gadu. Par godu simtgadei pirmizrāde sekoja pirmizrādei. Daudz labu kinodarbu, bet filma ”Kriminālās ekselences fonds” ir kaut kas vēl nebijis Latvijas kinovēsturē.

To sāka rādīt februārī, bet kinoteātros to var redzēt aizvien, un to apmeklējuši jau vairāk nekā 85 tūkstoši. Tā parasti ar latviešu filmām nenotiek. Turklāt filmā nav neviena profesionāla aktiera, bet katrs otrais vārds ir lamu vārds. Tā nav saņēmusi ne centa no valsts, toties ir saņēmusi trīs “Lielā Kristapa” balvas.

Filmas veidotājiem izdevies trāpīt uz kaut kāda mums visiem kopēja nerva, bet, kā viņi to paveica, TV3 Ziņas devās noskaidrot pie filmas veidotājiem.

Filmas komunikācijas vadītājs Sergejs Timoņins stāsta, ka pirmās nedēļas filmu ļoti daudz reizes skatījies kopā ar skatītājiem, lai redzētu, kur smejas, kā reaģē. Tas esot ļoti svarīgi, lai saprastu, kam tad tā ir domāta.

Sergejs Timoņins
KEF KOMUNIKĀCIJAS VADĪTĀJS

Sākumā mēs domājām, ka tā būs filma divdesmit, trīsdesmit gadīgajiem, un tad man bija ļoti liels pārsteigums, ka tev blakus sēž pāris, kuriem ir kādi piecdesmit vai sešdesmit gadi un viņi smejas pat vēl vairāk, nekā smejas tie jaunie. Viņi smējās pat par visjēlākajām vietām, un viņi smējās visskaļāk, un tad tu saproti, ka viņi ir tādi paši kā mēs un nevajag dalīt, ka tur ir kaut kādi tur vecākie, ka viņiem kaut kas ir jāpielabo, ka viņi nesapratīs. Viņi sapratīs, viņi visu zina, viņiem viss ir kārtībā.

KEF aktieris Andris Daugaviņš akcentē, ka filmas veiksmes atslēga viennozīmīgi ir režisors Oskars Rupenheits un visa komanda. Kā arī biežie lamuvārdi filmā ir tās rozīnīte.

Oskars Rupenheits
KEF FĀTERS

Man tas lielākais kaifs, ka tie cilvēki, kas nāca piedalīties, ka viņi nāca bez maksas strādāt, kā mēs visi. Viņi zināja, kāpēc nāk. Tas nav viņam darbs, tā nav arī izklaide, kaut gan daļai tas ir interesanti atrasties uz laukuma, bet tā ir pilnīgi cita enerģija.

Savukārt aktieri filmā nav no slaveniem teātriem, bet gan tika meklēti, kā arī savu lomu varēja nopirkt. Scenārijā arī tika noliktas pamatnostādnes, bet viss pārējais tapa filmas laikā.

Sergejs Timoņins
KEF KOMUNIKĀCIJAS VADĪTĀJS

Tas likās smieklīgs veids kā pievērst projektam uzmanību, un tas bija pirms filmas uzņemšanas, likās, kurš vispār kaut ko tādu maksās, šķiet 250 latus vai tas bija eiro, nu tas nav svarīgi. Nopirka visas uzreiz īsā laikā, un tad mēs pielikām vēl četras klāt, un tad Oskars palūdza, lai mēs pārstājam iztirgot filmas lomas, jo nebūs iespējams tā strādāt. Daudzi pirka un dāvināja bērnam uz skolas izlaidumu, mīļotajai meitenei, un tas arī likās baigi, baigi feini.

KEF veidotāji uzskata, ka filmas veiksme ir nopelnīta, jo “nevar teikt, ka tas ir nepelnīti, ka paveicās, ka tur uzspīdēja kaut kāda tur veiksme, kaut kā loterijā vinnēja. Īsti tā nav loterija. Pie tāda enerģijas ieguldījuma, kas ir tīri no tāda karmiskā principā. Tā nav loterija, tas ir ieguldījums, un tagad ir rezultāts, un viss ir ļoti godīgi”.

Daugaviņš stāsta, ka iegūtā “Lielā Kristapa” balva ir liels šoks, bet – balva īstenībā ir visai komandai. Arī Timoņins akcentē, ka balva ir svarīga, bet skatītāju novērtējums un tas, ka tā ir skatītākā filma, un tās visas labās atsauksmes ir daudz svarīgākas.

Sergejs Timoņins
KEF KOMUNIKĀCIJAS VADĪTĀJS

Es ceru, ka vismaz viena komanda, kas līdz šim ir sēdējusi un gaidījusi finansējumu vai kaut ko vēl domājusi, kā to izdarīt. Viņi tagad redzēs, ka tas ir iespējams; tu vari to uztaisīt, tu vari to pabeigt un to noskatās ļoti daudz cilvēku, un tas ir veiksmes stāsts, un viņi to izdarīs. Es domāju, tad viena mūsu filmas misija būs izdarīta – parādīt, ka šādi arī var. Viss izdodas, ja tev ir ideja, ja tev ir stāsts, ja tev ir komanda un degsme un vēlme to darīt.

0 Komentāru