Sistēma pacientu šķirošanai – negatava

2 komentāri

Līdz gada beigām ir palikušas vairs tikai divas darbdienas, bet Nacionālais veselības dienests (NVD) nav nodevis slimnīcām pat testēšanai sistēmu, lai no 1. janvāra praktiski īstenotu jauno valsts veselības apdrošināšanu.

Ja elektroniskā sistēma, kurā kopā jāsaslēdz 17 dažādi reģistri, piedzīvos tehniskas problēmas līdzīgi kā e-veselība, slimnīcām Rīgā un reģionos ir pamatots satraukums par nespēju šķirot pacientus pēc to sociālā nodokļa nomaksas fakta. Medicīnas iestādēm ir bažas, ka NVD varētu neatmaksāt naudu, ja pakalpojums sniegts personām, kurām tas nepienākas.

Atgādinām, ka no 1. janvāra – pirms sniegt medicīnisko plānveida palīdzību – slimnīcām būs jānoskaidro, vai pacients ir maksājis sociālo nodokli un tiesīgs saņemt pilno pakalpojumu grozu, vai arī nav veicis valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas un par virkni plānveida medicīnisko pakalpojumu būs jāmaksā pilna summa pašam.

Personas, kas pēc 1. janvāra nesaņems veselības aprūpes pakalpojumu pilno grozu, ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, patenta maksātāji, autoratlīdzību saņēmēji un pašnodarbinātās personas, kuri deklarē ienākumus zem minimālās algas, kā arī nereģistrētie bezdarbnieki. Ja viņi vēlēsies saņemt pilno grozu, nāksies veikt brīvprātīgo maksājumu – ne tikai 154,80 eiro par visu 2019. gadu, bet arī vēl 51,60 eiro par 2018. gadu.

2 komentāri