“Šis varētu būt kliedzošs gadījums!” Sākts kriminālprocess par iespējamu krāpniecību stacijā “Rīgas enerģija”

1 komentārs

Kliedzošs gadījums – tā Ekonomikas ministrijā piektdien, 20. oktobrī, raksturoja aizdomas par to, ka atsevišķi uzraugošo iestāžu pārstāvji un uzņēmēji varētu būt iesaistīti krāpnieciskās darbībās, lai nākotnē negodprātīgi pretendētu uz valsts un elektroenerģijas lietotāju finansiālu atbalstu.

Ekonomikas ministrija jau vērsusies Valsts policijā aizdomās par iespējamu krāpniecību koģenerācijas stacijā “Rīgas enerģija”, un policija par šo lietu ierosinājusi kriminālprocesu, sacīja nozares ministrs Arvils Ašeradens.

Ekonomikas ministrija šonedēļ veic pārbaudes astoņos objektos saistībā ar TV3 ziņoto, ka ir vairāki uzņēmumi, kuri nav laikā pabeiguši koģenerācijas stacijas, bet ir saglabājuši licences, kas ļautu nākotnē pretendēt uz valsts atbalstu. Ministrijā turpinās vērtēt gan aizdomas par iespējamu krāpniecību, gan iespējamu nepieciešamību šiem objektiem atcelt ”Sadales tīkla” piešķirtās atļaujas elektrības ražošanai.

Arvils Ašeradens

Arvils Ašeradens
ekonomikas ministrs, “Vienotība”

Ir būtiskas aizdomas par iespējamu atsevišķu komersantu negodprātīgu rīcību ar piešķirtajām atļaujām ražot elektroenerģiju koģenerācijā. Ja šīs aizdomas par krāpniecību apstiprināsies, tad jāteic, ka šis būs tiešām kliedzošs gadījums – ka atsevišķi uzņēmēji un uzraugošo institūciju pārstāvji, apejot normatīvo bāzi, iegūst sev ekonomisko labumu. Tādējādi pakļaujot aizdomām visu šo nozari un liekot apšaubīt valsts atbalsta piešķiršanas godprātību.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvis Rolands Irklis šodien sacīja, ka šiem uzņēmumiem valstij piederošā akciju sabiedrība ”Sadales tīkls”, iespējams, devusi atļauju ražot elektrību pirms staciju nodošanas ekspluatācijā, kas ir normatīvo aktu pārkāpums. Uzņēmums “Sadales tīkls” gatavojas komentārus sniegt piektdien pēcpusdienā.

TOP komentāri

  • s
    +4 +4 0

    s

    Cik ilgi Ekonomikas ministrijas kungi kliegs?Varbūt sākt maksāt algas Nekā Personiga žurnālistiem, kas dara viņu darbu.Varbūt pārāk uzsveru algas jautājumu, bet riebjas, ka politikāņi uzsver, ka vajag viņiem algas pietuvināt privātajam sektoram, bet piedodiet, privātajā sektorā pēc šādiem faktiem neviens vairs vispār algas nesaņemtu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl