Sirsnīgi un skaisti – Aglonā aizvadīts Tautas Krustaceļš

1 komentārs
Sirsnīgi un skaisti – Aglonā aizvadīts Tautas Krustaceļš
Foto: Jānis Zariņš

Aglonā šobrīd notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības. Dažādi pasākumi Aglonā jau norisinās kopš piektdienas, bet vakar un šodien notiek svētku galvenie notikumi.

Vakar, 14. augustā, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku vigīlijas dievkalpojumā Aglonā sapulcējušos ticīgos uzrunāja Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Savā uzrunā viņš aicināja katru atgriezties no grēkiem un valsts līmenī ievērot trīs svarīgus principus – rosmes, kopējā labuma un solidaritātes -, lai tādā veidā no jauna rastu svētību Latvijai un tās iedzīvotājiem.

Pašā vakarā notika svētku emocionālākais un sirsnīgākais notikums Tautas Krustaceļš, kuram sekoja Pusnakts Svētā Mise. Krustaceļā piedalījās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

Aglonā šodien notiks Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenā mise.

Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki ir katoļu baznīcas reliģiski svētki, kas tiek svinēti 15. augustā, un ik gadu Aglonā pulcē simtiem svētceļnieku no visas Latvijas. Starp ceļojuma mērķi sasniegušajiem svētceļniekiem ir pārstāvji gan no Liepājas un citām attālākām Latvijas vietām, kas ceļā pavadījuši līdz pat trim nedēļām, gan tuvākās apkārtnes iedzīvotāji.

Šodien Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus Aglonā apmeklēs arī Ministru prezidents Māris Kučinskis un Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi.

TOP komentāri

  • Jānis Tabors
    0 0 0

    Jānis Tabors

    Sirsnīgumu un skaistumu varējā vērot izbraucot no stāvvietas pēc gājiena, augsta līmeņa kristīgā kultūrā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl