Komentāri
Simtiem pareizticīgo dodas uz katedrāli, lai godinātu uz Latviju atvestos mocekļu pīšļus
Foto: Jānis Zvērs

Šobrīd Latvijā atrodas Svēto jaunmocekļu un apliecinātāju pīšļi. Pareizticīgo mocekļi savulaik cieta un izlēja savas asinis par Kristus ticību un Svēto Baznīcu XX gadsimta vajāšanu gados.

Lai godinātu relikvijas, uz katedrāli atnākuši simtiem cilvēku, kuri ir ļoti priecīgi par to, jo tas ir rets notikums. Apmeklētāju interese ir ļoti liela un pat ir izveidojusies rinda. Jāatzīmē gan, ka pasākuma organizatori kategoriski nevēlējās runāt ar žurnālistiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Relikvijas atradīsies valsts teritorijā no 20. oktobra līdz 29. oktobrim. Tās tiks izrādītas ne tikai Rīgā, bet arī vairākās citās pilsētās. Šodien, 20. oktobrī, relikvijas tika sagaidītas Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē. 24. oktobrī tās varēs apskatīt Ventspilī, bet pēc tam arī Liepājā, Daugavpilī un Rēzeknē. Baznīcās, kur atradīsies relikvijas, tiks organizēti arī īpaši dievkalpojumi un aizlūgumi.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl