Simtiem cilvēku protestē pret Krievijas iebrukumu Ukrainā

Komentāri

Piketu pret Krievijas iebrukumu Ukrainā organizē Baltijas-Melnās jūras alianse un Ukraiņu kongress Latvijā. Šobrīd piketētāji ar Ukrainas karogiem un plakātiem krievu, ukraiņu un angļu valodā dodas prom no Krievijas vēstniecības, lai dotos uz Lielbritānijas vēstniecību.

Pie Lielbritānijas vēstniecības piketētāji prasa atbalstu Ukrainai, saucot saukļus “Palīdziet Ukrainai!” un “Nē otrajai Minhenei”. Tāpat piketētāji arī prasa ievērot Budapeštas memorandu.

Foto: Twitter

Foto: Twitter

TV3 ziņu žurnālists Guntis Meisters no notikuma vietas:
Pie Krievijas vēstniecības Rīgā sapulcējušies vairāk neka 300 cilvēku, kuri ar Latvijas un Ukrainas karogiem rokas protestē  pret Krievijas agresiju Ukraina. Skan saukļi: “Russian army go home” vai “Putin, ej prom”. Notiekošo vēro daudz policistu. Pagaidām protests aizrit bez starpgadījumiem.

Piketa plāns jau sākotnēji paredzēja, ka pēc pulcēšanās pie Krievijas vēstniecības akcijas dalībnieki dosies uz Lielbritānijas vēstniecību, lai atgādinātu, ka pasaule nav aizmirsusi 1994.gada Budapeštas memorandu, kurā Lielbritānija kopā ar ASV un Krieviju piekrita garantēt Ukrainas suverenitāti un drošību apmaiņā pret to, ka Ukraina atteiksies no tai piederošajiem atomieročiem.

Piketa organizatori tāpēc uzskata, ka Lielbritānijai un ASV ir īpaša atbildība vērsties pret Krievijas agresiju Ukrainā un novērst karu Eiropā.

Vairāk skatieties TV3 ziņās šovakar plkst. 19:00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl