Simtiem cilvēku dodas Latgales atbrīvošanas simtgadei veltītā lāpu gājienā

0 Komentāru

Pirms 100 gadiem šajā laikā Latgalē risinājās vienas no nozīmīgākajām Latvijas Neatkarības kara kaujām – cīņa par Latgales atbrīvošanu. Ar lielu poļu spēku atbalstu Latvijas karaspēkam izdevās pārvarēt Sarkanās armijas pretspēku un padzīt boļševikus no Latvijas. Šodien Rēzeknē notika Latgales atbrīvošanas simtgadei veltīti pasākumi.

Par godu Latgales atbrīvošanas simtgadei šodien Rēzeknē lieli svētki. Pusdienlaikā pilsētas centrālajā laukumā simtiem skolu un bērnudārzu audzēkņu izmantoja izdevību aplūkot Latgales bataljona, kā arī sabiedroto militāro tehniku. Lai godinātu tos, kuri pirms simt gadiem atdeva savas dzīvības, vakarā simtiem cilvēku Rēzeknē, spītējot lietum un drēgnajiem laikapstākļiem vienojās lāpu gājienā, kurš noslēdzās pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”.

Pēc Bermonta armijas padzīšanas no Rīgas 1919. gada novembrī lielākā daļa Latvijas tika ātri atbrīvota. Tomēr padomju karaspēks vēl bija Latgalē. Lai izvērstu spēcīgu triecienu pret pretiniekiem, Latvijas armijai vajadzēja sabiedroto, un par tādu kļuva Polija. Ar uzbrukumu kavēties nedrīkstēja, jo Sarkanā armija nostiprināja savas pozīcijas. 1920. gada 21. janvāris kļuva par izšķirošo dienu brīvības cīņās. Bargā ziemā -30 grādu salā Rēzeknē tika sakauta Padomju armija un līdz galam izkarota Latvijas neatkarība.

0 Komentāru