1 komentārs

Latvijas simtgades svinību priekšvakarā secināts, ka nav naudas, lai sakoptu mūsu valstiskuma un neatkarības simbolu – Brīvības pieminekli.

Pieminekļa pilna apjoma apkopes un restaurācija darbu termiņš esot pienācis jau pirms pāris gadiem. Un šī vasara būtu pēdējais brīdis, lai pieminekli uzpostu pirms gaidāmajiem svētkiem. Tam nepieciešami 200 tūkstoši eiro. Taču ne Rīgas pašvaldība, ne valsts ar finansējuma piešķiršanu nesteidzas.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, kurai piešķir budžeta līdzekļus kultūras mantojuma glābšanai, norāda, ka tā nevar atvēlēt ceturto daļu no visa saņemtā finansējuma viena paša Brīvības pieminekļa atjaunošanai. Nauda domāta 100 objektu glābšanai visā Latvijā.

Kultūras ministrija aicinājusi Finanšu ministriju tomēr rast nepieciešamo finansējumu. Pagaidām gan šis jautājums atlikts līdz vasarai.

TOP komentāri

  • SO.
    0 0 0

    SO.

    Kauns!Ne ministri, ne deputāti, ne viņu padomnieki nezināja, ka nepieciešama restaurācija.Tā ir, ka kungi un gaspažas neprot pa Rīgu paiet kājām un paskatīties.Sev piemaksas un algas pielikumus gan māk atcerēties.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl