Simtgades loterijas pirmās stipendijas nokļūst pie Latvijas teicamniekiem

0 Komentāru
Simtgades loterijas pirmās stipendijas nokļūst pie Latvijas teicamniekiem
Foto: ekrānšāviņš no video / "900 sekundes"

Ar Simtgades loteriju aizsākta jauna tradīcija Latvijas momentloteriju vēsturē – veidot stipendiju atbalsta programmu Latvijas skolēniem. Izlaidumu laikā pirmās stipendijas ceļo pie teicamniekiem visā valstī.

“Tas bija liels pārsteigums, kad iedeva šo pateicību, jo es nezināju, ka nāks uz izlaidumu,” emocijas atklāj pirmās stipendijas saņēmēja Annija Asnate Čestere no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas.

Annija vēlas kļūt par mediķi un norāda, ka stipendiju, visticamāk, ieguldīs grāmatu iegādē un kursu apmeklēšanā.

Pieteikties stipendijai, kas sarūpēta Latvijas Simtgades loterijas ietvaros, varēja visas vidējās izglītības mācību iestādes. “Skolas izvērtēja un izvēlējās vienu labāko 12. klases absolventu un atsūtīja mums viņa raksturojumu,” piebilst Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

Patlaban ir apkopoti visu skolu iesūtītie pieteikumi – stipendijai izvirzīti vairāk nekā 300 skolu audzēkņi, no kuriem tiks izvēlēti 500 eiro stipendiju saņēmēji.

Par stipendijas piešķiršanu atbildīga Finanšu ministrija – tās pārstāvis atklāj, ka stipendijas tiks izmaksātas ne tikai šogad, bet arī nākamā mācību gada beigās, tādā veidā motivējot skolēnus uzlabot sekmes. Un, ja sabiedrības atbalsts būšot tikpat liels, kā līdz šim, tiek apsvērta ideja šo tradīciju turpināt.

“Simtgades loterija ir kļuvusi par populārāko “Latvijas Loto” momentloteriju,” uzsver uzņēmuma pārstāve Aiga Roziņa. Arī loterijas rīkotājus pārsteigusi iedzīvotāju atsaucība – pārdoti jau vairāk nekā 3,5 miljoni biļešu. Pašlaik top jau ceturtā biļešu sērija.

Simtgades loterija nu jau kļuvusi par plašu sociālo un arī māksliniecisko projektu – tā kā biļešu dizainu rotā Latvijas mākslinieku darbi, tās bieži tiek arī dāvinātas kā pastkartes. “Galvenais šīs loterijas mērķis ir naudas akumulēšana stipendijām, tad, protams, šis unikālais noformējums ar mākslas darbiem un arī simtgades vērtību muzejs, tā mēs to saucam,” turpina Roziņa.

Vairāk nekā puse no visiem loterijas ieņēmumiem tiek izmaksāti laimestos, daļa tiek novirzīta stipendijām un daļa – iemaksāta Valsts kasē.
0 Komentāru