Siguldas trošu vagoniņš svin 50 gadu jubileju

0 Komentāru
Siguldas trošu vagoniņš svin 50 gadu jubileju
ELMĀRS RUDZĪTIS, F64

Senākajam trošu piekarceļam Baltijā – Siguldas vagoniņam – tieši 3. janvārī aprit 50 gadu. Šajā laikā tas kalpojis gan par nozīmīgu sabiedriskā transporta līdzekli maršrutā Sigulda-Krimulda-Ragana, gan par tūristu piesaistes objektu.

Braucot ar vagoniņu, no tā paveras vērienīgas ainavas uz Gaujas senleju, Siguldas un Turaidas pili, Krimuldas muižu un bobsleja un kamaniņu trasi ”Sigulda”. Vagoniņš savieno abus Gaujas krastus 1025 metru platumā un 43 metru augstumā.

Vagoniņa izveides idejas autors ir siguldietis Aivars Janelsītis, kurš pats projektu arī realizējis.

Liene Ozoliņa
Siguldas vagoniņa Klientu apkalpošanas vadītāja

Pēc kara, kad vēl nebija atjaunots Gaujas tilts, viņš [Aivars Janelsītis] sēdēja Gaujas krastā Siguldas pusē un sapņoja – kaut viņš kā putns varētu pārlaisties pāri Gaujai pie savas mīļotās, kas strādāja Krimuldas sanatorijā. Viņš žurnālā izlasīja rakstu, ka Gruzijā ir trošu ceļš, viņš sāka interesēties par šo ideju, ka varētu realizēt šo ideju. Sākās sarakste ar cilvēkiem no Gruzijas.

Pērn vagoniņš pārvadājis vairāk nekā 42 000 cilvēku, un katru gadu interese par to pieaug, tāpēc, par spīti tam, ka 2017. gadā vagoniņam jau veikta rekonstrukcija, tuvāko piecu gadu laikā to plānots būtiski paplašināt. Tiek apsvērta iespēja esošo kabīni nomainīt ar daudz ietilpīgāku divstāvu kabīni un pārbūvēt peronu.

Jāpiebilst, ka pagājušā gada nogalē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sarīkoja mācības uz Siguldas gaisa trošu ceļa. Mācībās inscenēja, ka ir radusies ārkārtas situācija un VUGD nepieciešams iesaistīties glābšanas darbos.

0 Komentāru