Siguldas tauriņu mājā – zilo morfīdu festivāls

Pievienot komentāru
Siguldas tauriņu mājā – zilo morfīdu festivāls
PIXABAY

Tie, kuri vēl nav paguvuši apskatīt Siguldas tauriņu māju, šobrīd var doties uz tur notiekošo zilo morfīdu festivālu. Tauriņu mājas darbinieki sagādājuši īpaši daudz zilo morfīdu, jo tie ir apmeklētāju iemīļotākie tauriņi.

Siguldas tauriņu mājas gids Artis Treimanis apmeklētājiem palīdz ieraudzīt zilos morfīdus. Lai arī tauriņu ir tiešām daudz, cilvēki ne vienmēr tos spēj uzreiz pamanīt. “Zilie morfīdi ir visefektīgākie – viņiem tas spārnu zilums ir tāpēc, ka kaut kāds plēsoņa ierauga un nobīstas,” viņš saka.

Zilie morfīdi zili ir tikai lidojumā, nosēžoties tie rāda spārnu apakšu ar daudzajām māņacīm. Zilais morfīds ir viens no Siguldas tropu tauriņu mājas apmeklētāju iecienītākajiem tauriņiem. Dabā tie galvenokārt ir sastopami Dienvidamerikā un Centrālamerikā. Siguldas tauriņu nama iemītnieku dzīvei iespējams sekot pat no paša sākuma – kūniņas.

“Dzīves ilgums taurenīšiem ir līdz 30 dienām. Tropos ziemu nav un daba neiespringst, tur ļoti ātri viss notiek,” stāsta Siguldas tauriņu mājas gids.

Tauriņu māja Siguldā ir laba vieta, kur, vērojot rudenīgos kokus, vēl iespējams nedaudz sajust aizvadītās vasaras tveici: “Vasara mums bija tropiska un skatoties lapas, kas šeit Siguldā, var atkal sasildīties un justies atkal kā bijušajā vasarā, kas to zina, kad atkal būs nākamā.”

Kopā tauriņu mājā Siguldā ir aptuveni 400 tauriņu. Tāpēc apmeklētājiem jāgatavojas pamatīgam krāsu raibumam.

Lasi vēl