Siguldas Jaunās pils spožuma atgūšanā ieguldīs teju piecus miljonus eiro

0 Komentāru
Siguldas Jaunās pils spožuma atgūšanā ieguldīs teju piecus miljonus eiro
Foto: LETA

Siguldas Jaunās pils pārbūve un iekštelpu restaurācija, kas tiks uzsākta pavasarī, izmaksās 4,8 miljonus eiro, norāda Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvalde.

Februārī noslēdzās atklātais konkurss iepirkumam par pils pārbūvi un restaurāciju. Saskaņā ar iesniegtajiem piedāvājumiem plānotā būvdarbu un autoruzraudzības līguma cena ir 4 794 360,66 eiro.

Gandrīz pusmiljonu segs no jau piešķirtā Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums, bet vēl teju pusotru miljonu izdevies piesaistīt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

No valsts budžeta atvēlēts 154 349,25 eiro liels finansējums. Savukārt pašvaldība nedaudz vairāk par 4 miljoniem eiro ņems kredītā no Valsts kases.

Siguldas Jaunā pils ir nozīmīgs Latvijas kultūrvēsturiskais piemineklis, tādēļ ēkas būvprojektā definētas konkrētas prasības pils pārbūvei un funkciju maiņai, lai saglabātu ēku, kas uzskatāma gan par izcilu neogotikas stila arhitektūras paraugu, gan nacionālās būvniecības interjera paraugu.

Šobrīd ēkas nesošās konstrukcijas vietumis ir pirmsavārijas stāvoklī, tādēļ nepieciešami vērienīgi pārbūves darbi, uzsver pašvaldība.

Pēc Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas tajā būs skatāma augstvērtīga ekspozīcija par Siguldas vēsturi, ēkā būs pieejamas telpas dažādiem kultūras pasākumiem, kā arī Svētku zāle, kurā notiks laulību ceremonijas.

Siguldas novada pašvaldība no 2013. gada aizsāka Siguldas pils kompleksa attīstību. 2015. gadā pašvaldība, ieguldot vairāk nekā pusmiljonu eiro, rekonstruēja vienu no Siguldas pils kompleksa ēkām – stalli. Patlaban noslēgumam tuvojas citu ēku rekonstrukcija, kas atrodas kompleksa teritorijā.

Šovasar trīs Siguldas vēsturiskā centra ēkas, kurās kapitālais remonts nav bijis vairākus gadu desmitus, būs pārtapušas par radošo kvartālu.

Pēc veiktā teritorijas labiekārtojuma apmeklētājiem šovasar tiks atvērts arī Siguldas Jaunās pils dārzs, kas papildināts ar 19. gadsimta nogalei raksturīgajiem muižas apstādījumiem.

0 Komentāru