Siguldā varētu tapt pārceltuve pār Gauju

2 komentāri
Siguldā varētu tapt pārceltuve pār Gauju
IVO JURKĀNS, TV3 ZIŅAS

Ar ieceri izveidot pārceltuvi pār Gauju Siguldā, netālu no šā brīža tilta pār upi, nācis klajā vietējais uzņēmējs, inženieris Kristaps Turauskis.

Objekts kalpotu tūrisma vajadzībām. Abu krastu savienojums paredzēts vietā, kur pārceltuve reiz bijusi. Tieši šis fakts Gaujas Nacionālā parka teritorijā ļauj cerēt uz saskaņojumu no atbildīgajām iestādēm.

Savulaik uz Gaujas bija izveidotas vairākas pārceltuves. Mūsdienās atlikusi viena, pie Līgatnes. Siguldā bijušas divas – viena aptuveni iepretim pilsētas slēpošanas trasei. Otra nepilnu kilometru pa labi no šā brīža tilta. Taču, ja agrāk tā bija pilnvērtīga transporta artērija, pārceltuve kalpoja arī autotransporta un pajūgu pārcelšanai. Jaunā iecerēta tikai cilvēkiem, līdz ar to ir tehniski vienkāršāka. Tā savienotu tūristu atpūtas vietu vienā krastā un tūristu taku “Sigulda-Līgatne” otrā.

Taču šis ir Gaujas Nacionālais parks, kur ir savi, daudz striktāki noteikumi. Fakts, ka iecere plānota vietā, kur līdzīgs objekts jau eksistējis, ļauj to vismaz izvērtēt.

Plašāk TV3 Ziņās 20.00!

2 komentāri