Sieviete sociālajā tīklā Draugiem.lv izplata Krievijas propagandu

48 komentāri
Sieviete sociālajā tīklā Draugiem.lv izplata Krievijas propagandu
FOTO: Ekrānšāviņš

Ja kādreiz vismaz Rīgā Latgalīte bija tā vieta, kur varēja pašu nelabo atrast, tad nu pirmajā vietā ir internets un sociālie portāli. Tajos ir dažādi ļaudis un domubiedru grupas, kuru uzskati ne visiem ir pieņemami. Bez Tabu skatītāju satraucis kādas sievietes publicētie materiāli portālā Draugiem.lv.

”Interneta vietnē Draugiem.lv ir persona, kas dēvē sevi par Intu D. Šī persona atklāti kultivē rasu naidu un mudina cilvēkus izstāties no NATO, Eiropas Savienības un iestāties tā dēvētajā Jaunkrievijā. Viņa publiski mēģina pārrakstīt pasaules vēsturi. Lūdzu, noskaidrojiet, vai šāda persona vispār pastāv, un vai tas nav izveidots virtuāls profils ar mērķi destabilizēt valsts iekārtu. Vai drošības policija šajā lietā neko nespēj darīt?!?,” raksta Bez Tabu skatītājs.

Aplūkojot pieminēto profilu, tajā redzami neskaitāmi kaimiņzemes ziņu videomateriāli, savdabīgi Ukrainas notikumu skaidrojumi un uzskats, ka mediji slēpj patiesību.

Drošības policija norāda, ka saistībā ar šo profilu draugiem.lv jāatzīmē, ka tā uzturētājs atklāti izplata Krievijas propagandu, taču tā nav krimināli sodāma rīcība.

”Vārda brīvība paredz personas tiesības paust arī uzskatus, kas nav pieņemami absolūtam sabiedrības vairākumam, ja vien tie nepārkāpj likuma normas. Tendenciozs un sagrozīts notikumu atspoguļojums neveicina demokrātijas principiem atbilstošu diskusiju procesu un ilgtermiņā rada potenciālus riskus, tāpēc, ņemot vērā, ka šādas darbības nav krimināli sodāmas, šādos gadījumos drīzāk efektīvāk ir vērtēt, vai šādas aktivitātes nav pretrunā ar portāla lietošanas noteikumiem,” norāda Drošības policija.

Portāla Draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks norāda, ka draugiem.lv ir vērsies Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt konkrētās personas publicētos ierakstus.

”Skaidrs, ka mums arī ir nepatīkama šāda veida informācija, taču Latvijā ir vārda brīvība, un katram ir tiesības paust savu viedokli. Mēs viņu monitorējam, un, ja ir kādas ārkārtīgas muļķības, kas reizi pa reizei parādās, mēs tās dzēšam, bet, ja cilvēks ir no Youtube ievietojis video, kur ir Krievijas televīzijas kārtējais melu sižets, kas mēs visi zinām ir propaganda, mēs to nevaram dzēst, jo tas neatbilst likumdošanai,” norāda Draugiem.lv pārstāvis.

Vairāk skaties pievienotajā video!

48 komentāri