Sieviete sociālajā tīklā Draugiem.lv izplata Krievijas propagandu

47 komentāri

Ja kādreiz vismaz Rīgā Latgalīte bija tā vieta, kur varēja pašu nelabo atrast, tad nu pirmajā vietā ir internets un sociālie portāli. Tajos ir dažādi ļaudis un domubiedru grupas, kuru uzskati ne visiem ir pieņemami. Bez Tabu skatītāju satraucis kādas sievietes publicētie materiāli portālā Draugiem.lv.

”Interneta vietnē Draugiem.lv ir persona, kas dēvē sevi par Intu D. Šī persona atklāti kultivē rasu naidu un mudina cilvēkus izstāties no NATO, Eiropas Savienības un iestāties tā dēvētajā Jaunkrievijā. Viņa publiski mēģina pārrakstīt pasaules vēsturi. Lūdzu, noskaidrojiet, vai šāda persona vispār pastāv, un vai tas nav izveidots virtuāls profils ar mērķi destabilizēt valsts iekārtu. Vai drošības policija šajā lietā neko nespēj darīt?!?,” raksta Bez Tabu skatītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aplūkojot pieminēto profilu, tajā redzami neskaitāmi kaimiņzemes ziņu videomateriāli, savdabīgi Ukrainas notikumu skaidrojumi un uzskats, ka mediji slēpj patiesību.

Drošības policija norāda, ka saistībā ar šo profilu draugiem.lv jāatzīmē, ka tā uzturētājs atklāti izplata Krievijas propagandu, taču tā nav krimināli sodāma rīcība.

”Vārda brīvība paredz personas tiesības paust arī uzskatus, kas nav pieņemami absolūtam sabiedrības vairākumam, ja vien tie nepārkāpj likuma normas. Tendenciozs un sagrozīts notikumu atspoguļojums neveicina demokrātijas principiem atbilstošu diskusiju procesu un ilgtermiņā rada potenciālus riskus, tāpēc, ņemot vērā, ka šādas darbības nav krimināli sodāmas, šādos gadījumos drīzāk efektīvāk ir vērtēt, vai šādas aktivitātes nav pretrunā ar portāla lietošanas noteikumiem,” norāda Drošības policija.

Portāla Draugiem.lv pārstāvis Jānis Palkavnieks norāda, ka draugiem.lv ir vērsies Drošības policijā ar lūgumu izvērtēt konkrētās personas publicētos ierakstus.

”Skaidrs, ka mums arī ir nepatīkama šāda veida informācija, taču Latvijā ir vārda brīvība, un katram ir tiesības paust savu viedokli. Mēs viņu monitorējam, un, ja ir kādas ārkārtīgas muļķības, kas reizi pa reizei parādās, mēs tās dzēšam, bet, ja cilvēks ir no Youtube ievietojis video, kur ir Krievijas televīzijas kārtējais melu sižets, kas mēs visi zinām ir propaganda, mēs to nevaram dzēst, jo tas neatbilst likumdošanai,” norāda Draugiem.lv pārstāvis.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

 • ^^^
  +32 +32 0

  ^^^

  Ja nespējat saprast, ko raksta Inta Dižā, tad mēģiniet tik ilgi, kamēr beidzot sapratīsiet. Ir teiciens: kaķim acis atverās noteiktā dienā, bet dažam cilvēkam - tikai mūža beigās. Mēģiniet vēlreiz, tad izdosies. Jo tā Jūsu apsaukāšanās ir tikai tādēļ, ka vēl nēesiet visu līdz galam izpratis.
 • Inta Dižā
  +32 +32 0

  Inta Dižā

  Lūdzu uzrādīt konkrētus faktus, vai izteikumus, kuros es "kultivēju rasu naidu".
  Skaidrojums par "iestāties tā dēvētajā Jaunkrievijā":
  šī raksta autors varēja vismaz GOOGLE painteresēties, kurā vietā pasaulē atrodama tāda valsts, vai republika - "jaunkrievija".
  Es vismaz tādu internetā atrast nevaru un GOOGLE kartēs arī tāda neuzrādās.
  Ja raksta autors ir maz informēts, vai nekompetents, tad kāds viedoklis var rasties par portālu, kas publicē nepārbaudītus izteikumus?
  Lūdzu uzrādīt konkrētu faktu, vai izteikumu, kurā es mudinu " iestāties tā dēvētajā Jaunkrievijā". Būtu ļoti interesanti uzzināt kaut ko jaunu, ko es pati vēl nezinu.
  Lietojot vārdu salikumu "mudina cilvēkus izstāties no NATO" - šī raksta autors varēja vismaz iepazīties ar starptautiskajiem noteikumiem, kuros skaidri norādīts, ka no NATO nevar izstāties "cilvēki", bet gan politiskā iekārta - valsts.
  Man tādas pilnvaras nav, lai varētu izstādināt valsti no NATO, un tas arī nenozīmē, ka cilvēki paši var izstāties, vai iestāties NATO.
  Internetā ir informācija, ka ļoti daudzās valstīs notiek protesta mītiņi un akcijas, kurās akciju dalībnieki pieprasa no savu valstu valdībām šādu rīcību.
  Ja Latvijas ziņu dienesti neatspoguļo šāda veida informāciju, tas tiešām ļauj secināt, ka "mediji slēpj patiesību".
  Treškārt - lūdzu parādīt konkrētu faktu par "Viņa publiski mēģina pārrakstīt pasaules vēsturi".
  Vēsturi var pārrakstīt tikai ar šīm tiesībām un pilnvarām apveltītas personas.
  Jaunākie arheoloģiskie atradumi un atklājumi pasaulē - nenozīmē vēstures pārrakstīšanu. Zinātne attīstās, tāpat tiek atklātas jaunas iespējas, kas dod jaunas papildus iespējas vēstures izzināšanā.

  Lūdzu uzrādīt konkrētus faktus, pretējā gadījumā šis raksts tiks vērtēts, kā publisks apvainojums ar visām no tā izrietošajām sekām.

  Piebilde: šajā portālā par komentāru pievienošanu jāievēro noteikumi:
  "Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta."

  Portāls uzskata, ka šāda veida komentārs ir "PIEKLĀJĪGS", "NODERĪGS CITIEM PORTĀLA LIETOTĀJIEM":
  "Pie mums gan atbalsta Putleru, jo esam taa pakalpinu projekts prieks vieteejo vientiesu pratu cakaresanas un kontroles. Pie mums speciaali tiek uztureeta un lobeeta Kremla propagandas trollu brigaade, kas liek rakstus un skalo smadzenes, aprej oponentus komentaaros. Bet muusu cenzori, admini, savukaart, tiem piespeelee, gan blokeejot citaadi domajoso rakstus, gan uz laiku pasus, kas atlaujas iebilst trolliem, liidziigi kaa pret preterorisma akcijas daliibniekiem prokremliskie polici, atrodam iemeslus.."
  Objektīvi vērtējot šo komentāru - tas ir vulgārs, rupjš, pauž rasu naidu - "Putleru", jo cik zinu, ka nevienā pasaules valstī nav prezidenta "putlera".
  Ar faktiem un reāliem pierādījumiem nav argumentēti arī šādi izteikumi: "Kremla propagandas trollu brigaade", "skalo smadzenes", "aprej oponentus".
  "
 • m
  +32 +32 0

  m

  Nē,drošības komitejā strādās tie,kas nepārtraukti sūdzas un ziņo par citiem.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl