Bāriņtiesa, neatklājot iemeslus, vecmāmiņai atņem mazmeitu

8 komentāri
Bāriņtiesa, neatklājot iemeslus, vecmāmiņai atņem mazmeitu
Foto: ekrānšāviņš

Neapskaužama situācija izveidojusies Rugājos, kur sievietei, kas rūpējusies par savu mazmeitu, bāriņtiesa ir atņēmusi bērnu. Bāriņtiesa tā arī nav paskaidrojusi uz kāda pamata bērns ir atņemts.

Ināra par savu mazmeitu ir rūpējusies jau kopš viņas mazotnes, kad viņu pameta bērna māte, Ināras meita. Meitenīte tikusi pienācīga apkopta, ģērbta un audzināta. Kā stāsta Ināra, pirmais incidents izveidojies, kad mazā meitenīte bērnudārzā sākusi stāstīt par dzimumorgāniem. Bērnu dārza vadībai radušās aizdomas, ka bērns ir seksuāli izmantots. Taču pēc psihologu un citu ekspertu atzinuma tika secināts, ka secinājums ir kļūdains.

Šoruden, kad meitene sākusi iet pirmajā klasē, pēc pāris gadu klusēšanas Bāriņtiesa atsākusi interesēties par meitenei, kā rezultātā vienu dienu meitene ir aizvesta. Inārai tā arī nav paskaidrots, kāpēc meitene viņai ir atņemta. Ināras kaimiņi norāda, ka nekad nav redzējuši vai dzirdējuši, ka Ināra sliktu izturētos pret savu mazmeitu. To apstiprina arī vietējās skolas pārstāve, kura arī neredz iemeslus, kāpēc Inārai ir atņemta mazmeita. Savukārt meitenītes klases audzinātāja var vien pateikt, ka viņai ir dotas norādes, kam drīkst bērnu dot, un kam, proti, Inārai, nē.

Ināra uzskata, ka par bērnu, visticamāk, ieinteresējušies attālāki radi, kas, adoptējos meitenīti, cer tā iedzīvoties uz pabalstu rēķina.

Savukārt vietējās Bāriņtiesas pārstāve norāda, ka radusies situācija nav kā no zila gaisa, bet tā arī nespēj atklāt, kādi tad ir iemesli, kāpēc Inārai ir atņemta mazmeita.

8 komentāri