Veicot siekalu testus, Kuldīgā atklāti septiņi jauni ar Covid-19 inficētie

13 komentāri
Veicot siekalu testus, Kuldīgā atklāti septiņi jauni ar Covid-19 inficētie
KĀRLIS KOMAROVSKIS

No pirmdienas, 28. septembra, Kuldīgas iedzīvotāji var brīvprātīgi veikt bezmaksas Covid-19 siekalu testus. TV3 Ziņas noskaidroja, ka no vakardien atnestajiem 575 siekalu paraugiem, Covid-19 atklāts septiņos gadījumos.

E. Gulbja laboratorijas valdes loceklis Didzis Gavars uzskata, ka šie siekalu testi sevi ir attaisnojuši, jo tos var lietot ļoti plašam cilvēku skaitam. Atklātie septiņi gadījumi procentuāli esot gana daudz, pēc Gavara teiktā.

Ņemot vērā Covid-19 slimības uzliesmojumu uzņēmumā SIA “Kuldīgas tekstils”, Kuldīgas novada pašvaldība sadarbībā ar E. Gulbja laboratoriju īstenos pilotprojektu Covid-19 analīžu veikšanā, noņemot siekalu analīzes. Analīzes iedzīvotāji varēs nodot bez maksas un pēc brīvprātības principa. Šādu iespēju Kuldīgā piedāvās tikai trīs dienas – 28., 29. un 30. septembrī.

Kā norāda Didzis Gavars, akcijas pamatuzdevums ir aktuālā perēkļveidīgā Covid-19 uzliesmojuma izmeklēšana Kuldīgā. Šādai iecerei atbalstu devis arī Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs, Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

Sākotnēji Kuldīgai tiks piegādāti 3000 testu komplekti, bet nepieciešamības gadījumā būs pieejami vēl papildu 3000. Siekalu testa priekšrocība ir tā vienkāršums, ērtums un tas, ka tests neizraisa sāpes.

Trīs akcijas norises dienās pašvaldības darbinieki jau saslimušo personu kontaktpersonām, novada uzņēmumiem, izglītības iestādēm, kā arī medicīnas darbiniekiem nogādās testus. Arī citiem interesentiem būs iespēja pieteikties uz testa komplekta saņemšanu.

13 komentāri