Sibīrijas bērni ir piemērs cilvēka gara spēkam arī šodien, pauž Vējonis

0 Komentāru
Sibīrijas bērni ir piemērs cilvēka gara spēkam arī šodien, pauž Vējonis
FOTO: LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atklājot 14. jūnija deportācijām veltīto konferenci, atzina, ka Sibīrijas bērni ir piemērs cilvēka gara spēkam arī šodien, un aicināja šos likteņstāstus vienmēr atcerēties.

Viņš uzsvēra, ka atmiņu stāsti ir piemiņa par tiem, kas tā arī neatgriezās mājās, un vienlaikus tas ir piemērs cilvēcības pārspēkam.

”Ir publicēti pētījumi, no kuru skaitļu tabulām un grafiku līknēm katrs var saprast, cik augsta bija okupācijas varu noziegumu cena. Šodien mēs atceramies, ka aiz statistikas datiem ir konkrētu cilvēku likteņi. Kādas emocijas pārdzīvoja izsūtāmie, kas notika šo cilvēku domās un sirdīs, šodien uzzinām no atmiņu stāstiem. Pazemojums un izmisums mijās ar neziņu un bailēm par savējiem, par mīļajiem, par bērniem un sirmgalvjiem,” atzina Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents izteica pateicību Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fondam Sibīrijas bērni un tā vadītājai Dzintrai Gekai par nozīmīgo darbu, apkopojot to cilvēku dzīvesstāstus, kuri no Latvijas tika izsūtīti bērna vecumā, un tādējādi sniedzot neizmērojamu ieguldījums savas tautas piemiņas iemūžināšanā.

0 Komentāru