Sestdien vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19

1 komentārs
Sestdien vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Piektdien un sestdien pie vairākiem vakcinācijas punktiem vērojama pastiprināta iedzīvotāju interese par vakcināciju pret Covid-19, informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

Arī vakcinācijas tālruņa 8989 ienākošo zvanu statistika liecinot, ka vairāk nekā 50% zvanu ir tieši par pierakstu uz pirmo poti. Vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem – daudzi vakcinācijas pakalpojuma sniedzēji ir pastiprinājuši jaudas.

Lasi vēl – Covid-19: kumulatīvais saslimstības rādītājs Latvijā sasniedzis līdz šim augstāko līmeni

Vakcinācijas nodaļa atgādina, ka vakcinēties iespējams arī pie sava ģimenes ārsta. Savukārt “manavakcina.lv” un 8989 var pieteikties uz vakcināciju ārstniecības iestādēs, vakcinācijas centros un vakcinācijas punktos, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā “latvija.lv”, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Šobrīd ir teju 30 000 brīvo pierakstu. Vakcinācijas nodaļa aicina iedzīvotājus aktīvi izmantot šo iespēju.

Nākamās nedēļas laikā tiks atvērti papildu desmit vakcinācijas centri visā Latvijā, vakcinācijas punkti tirdzniecības centros tiks pielāgoti jaunajām epidemioloģiskajām prasībām, nepieciešamības gadījumā tiks izvietoti arī mobilie vakcinācijas punkti.

Intensīvi tikšot turpināta izbraukuma vakcinācija arī apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

Latvijā iedzīvotājiem ir pieejamas visas Eiropas Zāļu aģentūrā apstiprinātās vakcīnas pret Covid-19. Savukārt vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, vakcinācijas punktos, tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā. Iedzīvotājiem vecumā no 80 gadiem tiek piedāvāta iespēja saņemt vakcīnu mājās.

Informācija par vakcinācijas iespējām ir pieejama NVD mājaslapā vai zvanot pa tālruni 8989, savukārt papildu informācija par vakcīnām ir pieejama Zāļu valsts aģentūras mājaslapā. Latvijā ir pietiekams vakcīnu skaits, lai vakcīnas pret Covid-19 saņemtu ikviens, kas pieņēmis šādu lēmumu.
1 komentārs