Sestdien novērsts 88 personu mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu

3 komentāri
Sestdien novērsts 88 personu mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu
REUTERS/SCANPIX

Valsts robežsardze sestdien novērsusi 88 personas mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, informēja Valsts robežsardzē.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturētas 333 personas.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī aizturēto personu nav, savukārt šogad kopumā aizturēti 353 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi un lielākā daļa personas aizturētas augustā, norādīja robežsardzē.

Lasi vēl – Latvijas robežsargu video liecina par Baltkrievijas militarizēto vienību dalību migrantu pārvietošanā uz robežu ar Latviju

Lielākā daļa aizturēto nogādāti patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, jo pieprasījuši patvērumu Latvijā.

Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu piektdien aizturēta viena persona. Šai personai robežsargi neliedza šķērsot robežu dēļ humāniem apsvērumiem, proti, sievietei bija acīmredzamas invaliditātes pazīmes. Patlaban nav ziņu vai sieviete lūgs patvērumu Latvijā.

Šī ir arī vienīgā persona, kas aizturēta par robežas nelikumīgu šķērsošanu kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas 11.augustā.

Kā ziņots, valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, otrdien nolēma izsludināt ārkārtējā situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpils pilsētā.

Valdības lēmums arī paredz Nacionāliem bruņotiem spēkiem un policijai sniegt palīdzību Valsts robežsardzei Latvijas-Baltkrievijas robežas robežuzraudzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.
3 komentāri