Sestdien novērsts 40 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

1 komentārs
Sestdien novērsts 40 cilvēku mēģinājums nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Latvijas robežsargi sestdien novērsuši 40 cilvēku mēģinājumu nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, informēja Valsts robežsardzē.

Kopš 10.augusta kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 1260 cilvēki. Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu aizvadītajā diennaktī neviens cilvēks nav aizturēts.

Lasi vēl – ”Ja tev parāda ieroci un saka, kur jāiet, mēs iesim.” Baltkrievija hibrīdkaram sāk izmantot arī migrantus no Afganistānas

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ nav liegta valsts robežas šķērsošana 32 cilvēkiem, savukārt kopumā šogad aizturēti 384 valsts robežu nelikumīgi šķērsojuši trešo valstu pilsoņi.

Valdība, ņemot vērā konstatēto Latvijas-Baltkrievijas robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu un tā straujo pieaugumu, iepriekš nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju no 11.augusta līdz 10.novembrim Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī.

Amatpersonas norādījušas, ka Baltkrievijā pie varas esošā Aleksandra Lukašenko režīma centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā iespiest trešo valstu iedzīvotājus vērtējami kā hibrīdkara jeb hibrīdapdraudējuma izpausmes.

1 komentārs