Sestdien “Citadele” sāks izmaksāt garantētos noguldījumus “ABLV Bank” klientiem. Naudu varēs saņemt piecu gadu laikā

0 Komentāru

“Citadeles” banka sestdien sāks izmaksāt garantētos noguldījumus “ABLV Bankas klientiem, to LNT apliecināja bankas vadītājs.

Vienam noguldītājam pienākas ne vairāk kā 100 000 eiro, un kopumā nepilniem 23 000 bankas klientu, no kuriem vairāk nekā 10 000 ir rezidenti un otra puse ir nerezidenti, paredzēts izmaksāt aptuveni 480 miljonus eiro.

Nepieciešamo naudas summu “ABLV Banka” jau ieskaitījusi Finanšu un kapitāla tirgus komisijas kontā. Līdz ar to naudas izcelsme bankai “Citadele” vairs nebūs jāpārbauda, tomēr tā ievēros visus bankas stingrākos principus klientu identifikācijā.

Guntis Beļavskis
Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs

Ir ļoti stingri principi par klientu identifikāciju, tie ir visiem klientiem labi zināmi, vietējiem klientiem tā ir pase vai identifikācijas karte, uzņēmumiem tā ir pilnvarotā persona, ar ko var pārbaudīt pēc reģistriem, sarežģītāk droši vien būs ārzemju uzņēmumiem, kur nāksies pēc pilnas programmas pārliecināties par paraksttiesīgo personu un par viņas pilnvarām pieprasīt šo garantēto izmaksu.

Garantētos noguldījumus “Citadeles” banka veiks arī svētdien, un kopumā “ABLV Bankas” klienti naudu varēs saņemt piecu gadu laikā. Savukārt summas virs 100 tūkstošiem klienti varēs saņemt, sākoties ABLV bankas likvidācijai.

“Citadelei” jau ir pieredze ar liela apjoma garantēto noguldījumu izmaksām – tā vēl turpina veikt arī 2011. gadā par maksātnespējīgu atzītās “Latvijas Krājbankas” klientiem garantēto noguldījumu izmaksas.

0 Komentāru