Komentāri
Seši vērtīgi padomi, kā jaunietim tikt pie kārotā darba
FOTO: LETA

Nav noslēpums, ka jauniešu bezdarba līmenis Latvijā ir viena no aktuālākajām sociālajām problēmām. Iespējams, arī tu esi jauns cilvēks, kas meklē darbu, taču nekādi neizdodas to atrast. Kas tev būtu jāielāgo, lai vairotu savas izredzes iesaistīties darba tirgū un tikt pie kārotā amata?

1. Proti iepazīstināt ar sevi

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ienākot darba tirgū, svarīgākais ir zināt, ko tu meklē, un darboties mērķtiecīgi. Ja zini, kādā jomā vēlies attīstīties turpmāk, iespējamos darba devējus iepazīstināt ar sevi būs vieglāk.

2. Svarīgi būt konkrētam

Dzīves gājuma (CV) aprakstam ir jābūt konkrētam, lai visu svarīgāko informāciju varētu uztvert no pirmā acu uzmetiena, izceļot spējas, kuras darba meklētājs vēlas akcentēt. Izglītība, darba pieredze un apgūtās prasmes ir pamata lietas, ko darba devējs vēlas zināt par kandidātu, tāpēc šai informācijai jābūt visredzamākajai.

3. Neizplūsti detaļās

CV, kas ir garāks par divām lapām un pārpildīts ar visdažādāko informāciju par pretendentu, noteikti nebūs labākais variants. Atceries – uzņēmēji, kuri meklē darbiniekus un saņem lielu skaitu pieteikumu, viena CV aplūkošanai velta vidēji mazāk nekā desmit sekundes. Plašāk par sevi tev būs iespēja izstāstīt tad, ja tiksi uzaicināts uz darba interviju.

4. Sagatavo CV atbilstoši konkrētajam amatam

Iespējamība, ka saņemsi uzaicinājumu uz darba interviju, noteikti pieaugs, ja savu CV un motivācijas vēstuli sagatavosi atbilstoši konkrētajam amatam. Noteikti nevajadzētu izsūtīt vienu standarta CV visiem uzņēmumiem cerībā, ka kaut kādu darbu jau tev piedāvās.

5. Sagatavojies darba intervijai

Ja darba devēju ir ieinteresējis tavs CV un esi saņēmis uzaicinājumu ierasties uz darba interviju, tev ir atbilstoši jāsagatavojas. Kandidāts, kurš paveicis mājas darbu, izpētot uzņēmumu un tā darbības specifiku, vienmēr radīs labāku iespaidu – tas apliecina indivīda motivāciju, vēlmi augt un apgūt jaunas lietas.

6. Ierodies uz interviju laikā

Lai atstātu labu iespaidu par sevi, uz darba interviju ierodies laikā. Vienmēr labāk ir atnākt nedaudz ātrāk nekā nokavēt. Uz intervētāju jautājumiem atbildi konkrēti, godīgi un skaidri. Svarīgi ir arī stāstīt par sevi, nevis citiem. Piemēram, ja iepriekš esi darbojies komandā, izklāsti konkrētos uzdevumus, kurus veici tu, nevis klāsti, ko darīja visa komanda kopā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl