Komentāri
Seši jaunieši atgriežas no Nīderlandes un Lielbritānijas, lai strādātu valsts pārvaldē
FOTO: LETA

Iespēju strādāt valsts pārvaldē un par to ik mēnesi saņemt 1000 eiro lielu atalgojumu ir izcīnījuši seši jaunieši, kas līdz šim dzīvojuši Lielbritānijā un Nīderlandē, informē Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Valsts kancelejas izsludinātajā reemigrācijas programmā Darbs valsts pārvaldē pieteikušies kopumā 143 ārvalstīs studējuši jaunieši. Viņiem bija jāiztur pārbaudījumi – uzdevumi un jāierodas uz divām darba intervijām. Rezultātā atlasīti seši jaunieši no Nīderlandes un Lielbritānijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunieši ārpus Latvijas ir absolvējuši augsti atzītas augstskolas, kā arī pieredzi guvuši starptautiskos uzņēmumos. Latvijā viņiem piedāvātas darba iespējas Lauku atbalsta dienestā, Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā, Konkurences padomē, Fiskālās disciplīnas padomē, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā un Valsts administrācijas skolā, kur sākuši strādāt no 1. jūnija.

Turpmāk reizi mēnesī programmas dalībnieki tiksies Valsts kancelejā, lai stāstītu par savu pieredzi, strādājot valsts pārvaldē. Tāpat jaunieši regulāri par savu pieredzēto informēs sociālajos tīklos, blogos vai ar video palīdzību. Bet līdz šā gada beigām programmas dalībniekiem būs jāizstrādā un jāprezentē ieteikumi valsts pārvaldes darbības uzlabošanai.

Ja sadarbība ar jauniešiem būs veiksmīga, viņi saņems piedāvājumu slēgt pastāvīgu darba līgumu ar konkrēto valsts iestādi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl