Septembrī sociāli neapdrošinātie varēs sākt maksāt jauno veselības nodokli

22 komentāri
Septembrī sociāli neapdrošinātie varēs sākt maksāt jauno veselības nodokli
LETA

Lai nākamgad nepaliktu bez daudziem valsts apmaksātiem veselības pakalpojumiem, strādājošie, kuri nav sociāli apdrošināti, no septembra varēs sākt maksāt jauno veselības nodokli jeb brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu.

Vienreizējā maksājumā no 1. septembra līdz 31. decembra beigām uz speciālu Valsts kases kontu būs jāpārskaita 51,60 eiro. Nākamgad maksājums būs jau trīs reizes lielāks – 154 eiro.

Kā TV3 Ziņas uzzināja Veselības ministrijā, ja strādājošie, par kuriem netiek maksāts sociālais nodoklis, piemēram, mikrouzņēmumos nodarbinātie, nebūs veikuši brīvprātīgo veselības apdrošināšanas maksājumu, no nākamā gada viņi varēs saņemt tikai daļu valsts apmaksāto veselības pakalpojumu – neatliekamo medicīnisko palīdzību, grūtniecības pakalpojumus, ģimenes ārsta sniegto aprūpi, vēža skrīningus un citus. Par pārējiem būs jāmaksā no savas kabatas.

Jauno nodokli gan esot iespējams samaksāt arī nākamgad, taču tad jārēķinās, ka pakalpojuma saņemšana var tikt aizkavēta.

Jāpiebilst, ka brīvprātīgais maksājums neatteicas uz pensionāriem, nepilngadīgajiem, invalīdiem un citām iedzīvotāju grupām, kuras saņems visus valsts apmaksātos veselības pakalpojumus.

To, vai nodoklis katrai konkrētai personai ir jāmaksā šogad, var noskaidrot Nacionālajā veselības dienestā, bet no nākamā gada arī e-veselības portālā.

22 komentāri