Komentāri
Sena kanalizācijas sistēma, mūra daļa un citi arheoloģiski atradumi Rīgas pilī
Foto: Ilze Vēbere

Rīgas pils konventā joprojām notiek arheologu izpētes darbi. Darbu laikā arheologi atklāja vairākus mākslas darbus. Tie atklāti Konventa zālē, kādreizējā bruņinieku ēdamzālē un citās telpās zem apmetuma.

Tāpat arī pagrabstāvā atklāti vēsturiski nozīmīgi arhitektoniskie atklājumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt pils Horna bastionā atklātas 18.-19. gs. kanalizācijas sistēmas fragmenti, pils kādreizējā apkārtējā mūra daļa, kas būvēta 14. gadsimtā, kā arī pašas pils mūra fragments, kas ekspertiem liek apsvērt iespēju, ka tolaik pils rietumu stūris bija 20 metrus tuvāk Daugavai nekā pašlaik.

Tālāk redzamajā attēlā ir apskatāma kapelas daļa, kas oriģināli ir bijusi augsta zāle, kas vēlāk pārbūvēta divos stāvos. Te var redzēt, cik tālu stiepjas patiesais zāles augstums. Pēc rekonstrukcijas telpa atgūs oriģinālo veidolu.

Foto: Ilze Vēbere

Atradumi radīs izmaiņas būvprojektā, bet tie ir būtiski Rīgas vēsturei.

Atraktā 19. gadsimta kanalizācijas sistēma

Foto: Ilze Vēbere

Viņš norādīja, ka skaidrība par nepieciešamību saglabāt noteiktus bastiona atsegumus atklāsies vien pēc pilnas arheoloģiskās izpētes pabeigšanas, jo ekspertiem ir aizdomas, ka zem jau atsegtajiem nocietinājumu fragmentiem atrodams vēl kaut kas vēsturiski nozīmīgs.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl