Seksuālo minoritāšu gājienā piedalījās pieci tūkstoši cilvēku; trīs aizturēti

Komentāri
Seksuālo minoritāšu gājienā piedalījās pieci tūkstoši cilvēku; trīs aizturēti
FOTO: Uldis Āboliņš, LNT

Ņemot vērā provokāciju iespējamību, gājiens notika stingrā policijas uzraudzībā. Lai gan kopumā pasākums aizvadīts mierīgi, trīs cilvēki aizturēti.

Eiropraida laikā ielās patrulēja policisti no Valsts policijas, pašvaldības policijas, drošību uzraudzīja arī Speciālo uzdevumu bataljons, kas veidoja dzīvo ķēdi.

Kā noskaidroja LNT, speciāli apmācīti suņi jau iepriekš bija pārmeklējuši visu gājiena maršrutu.

Pasākuma gaitā Speciālo uzdevumu bataljona policisti tika pārvietoti no Brīvības uz Tērbatas ielu. Tur vairāki cilvēki protestēja individuāli. Kāds pat pamanījās apliet ar ūdeni gan Eiropraida dalībniekus, gan protestētājus, gan LNT.

Eiropraida laikā policija aizturēja trīs personas. Viens vīrietis grasījās Eiropraida dalībniekus apmētāt ar olām. Cits – atvēra degšķidruma pudeli un aizdedzināja, kā saka liecinieki, varavīksnes karogu. Bet trešais aizturētais ir Antiglobālistu līderis Andris Orols, kurš uz paša organizēto piketu tāpēc neieradās, bet atsūtīja pārstāvi.

Antiglobālistu pikets noritēja bez starpgadījumiem. Policija kopumā ir gandarīta par paveikto.

Kā paskaidroja policijas priekšnieka vietnieks, Orols tika aizturēts par piketa noteikumu neievērošanu, jo bija pieteicis pasākumu Merķeļa ielā, bet pats atradās Tērbatas ielā.

Lasi vēl