Komentāri

Mežaparka estrādē ar krāšņu koncertu noslēgušies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Bažījoties, ka varētu atkārtoties sestdien ģenerālmēģinājumā pieredzētā masveida bērnu ģībšana, organizatori no repertuāra vairākas dziesmas svītroja.

Izglītības ministre Mārīte Seile šodien paziņoja, ka uzņemas atbildību par ārkārtas situāciju Mežaparka estrādē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neraugoties uz ģenerālmēģinājumā pieredzēto masveida bērnu ģībšanu, noslēguma koncertā Manā dziesmā tu… valdīja pacilāta atmosfēra. Vairāki mazie dalībnieki līdzi bija paņēmuši Latvijas karodziņus. Visapkārt skanēja bērnu čalošana un smiekli.

Koncertam tuvojoties beigām, daudzi dalībnieki pauda nožēlu, ka svētki tūlīt beigsies.

Nevarēja gan nepamanīt lielāku operatīvo dienestu rosību. Uz estrādi bija norīkotas papildu neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes. Lai gan koncerts bija saīsināts, uzstāšanās laikā daudziem dalībniekiem kļuva slikti. Mazie sūdzējās par sāpēm, sasitumiem, sliktu dūšu.

Mediķi ik pa brīdim lūdza diriģentiem ļaut bērniem apsēsties un nedaudz arī izkustēties. Masveida ģībšana vairs neatkārtojās. Ja sestdien no Mežaparka estrādes uz slimnīcu nogādāja 17 bērnus, tad svētdien – trīs.

Mediķi norāda, ka sestdienas ģenerālmēģinājumā pieredzētai masveida bērnu ģībšanai ir vairāki iemesli – nepietiekams uzturs, neizgulēšanās, slodze un lielā atbildības sajūta. Mediķiem ir vairāki ieteikumi, kas būtu jādara, lai šādas situācijas vairs neatkārtotos.

Šodien sasauktajā preses konferencē organizatori viens otram pateicās par veiksmīgi aizvadītājiem svētkiem. Klātesošie niecīgu uzmanību veltīja sestdienas ārkārtas situācijai. Tomēr konferences noslēgumā izglītības ministre Mārīte Seile paziņoja, ka uzņemas pilnu atbildību par notikušo.

Seile gan joprojām saņem daudz pārmetumu par savu nakts lēmumu atcelt svētku gājienu. Ministre norāda, ka par šo soli izšķīrusies, jo naktī vēl nebija informācijas par ģīboņu iemeslu. Kad rīta pusē mediķi atklājuši iemeslus, ministrija lēmumu mīkstināja un atļāva gājienā doties brīvprātīgi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl