Komentāri

Novecojušas plūdu prognozēšanas sistēmas dēļ nav iespējams paredzēt potenciālos plūdus Daugavas baseinā, kurā ietilpst arī Rīga.

Kā norāda Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā, Daugavas baseina upēs plūdu risku sistēma ir izveidota pirms aptuveni desmit gadiem, kad tehnoloģijas vēl nav bijušas pietiekami attīstītas. Tāpēc nav iespējams operatīvi prognozēt plūdus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sistēmu modernizēt plānots sākt gada beigās. Postošie plūdi Latgalē bija viens no galvenajiem tematiem, kas šodien tika apspriests Rīgas pilī, Valsts prezidentam tiekoties ar valdības vadītāju. Raimonds Vējonis ir profesionāls biologs, un, viņaprāt, galvenais secinājums pēc dabas stihijas Latgalē – nepieciešamība atjaunot meliorācijas sistēmas, kas daudzviet ir bojātas vai aizsērējušas.

Savukārt premjers Māris Kučinskis sagaida, ka vides aizsardzības ministra vadībā taps rekomendācijas, kādi uzlabojumi nepieciešami, lai potenciāli mazinātu plūdu postošās sekas.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl