Saziņai ar valsti VARAM aicina izmantot elektronisko pastkastīti portālā “Latvija.lv”

4 komentāri

Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti kļūt moderniem un saziņā ar valsts un pašvaldības iestādēm turpmāk izmantot elektronisko saraksti. Kopš gada sākuma portālā “Latvija.lv” ikviens var izveidot savu digitālo pastkastīti, uz kuru tiks sūtīta visa informācija, kas līdz šim nāca pa pastu papīra formātā.

Lai šo iespēju popularizētu, sākta īpaša kampaņa.

Vienotais valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls “Latvija.lv” ir interneta vietne, kurā apkopota informācija par iedzīvotājiem un uzņēmumiem un kurā vienuviet pieejami vairāki desmiti e-pakalpojumu. Portālā iespējams elektroniski deklarēt dzīvesvietu, pieteikties studijām un aplūkot savus datus Iedzīvotāju reģistrā. Nu iespēju kļuvis vēl vairāk – katrs iedzīvotājs un uzņēmējs var tikt pie savas digitālās pastkastītes.

Šajā digitālajā pastkastītē ziņojumus var ne tikai saņemt, bet arī nosūtīt – no saraksta izvēlēties iestādi, kam uzdot jautājumu vai nosūtīt ziņojumu. Lai elektroniskajai adresei pieteiktos, jāizmanto e-paraksts ID kartē vai mobilā telefona aplikācijā.

Kopš gada sākuma e-adresei pieteikušies jau vairāk nekā 3000 lietotāju, viņu vidū arī īpašie programmas vēstneši, kas apņēmušies elektronisko saziņu popularizēt.

Palīdzību portāla “Latvija.lv” lietošanā var meklēt skolās, bibliotēkās, valsts un pašvaldību iestādēs.

4 komentāri