Šāvieni! Sprādzieni! Asinis! Kā top filmas “Dvēseļu putenis” grūtākās tuvcīņu ainas

Pievienot komentāru

Ugunskristības šajās dienās piedzīvo topošās filmas “Dvēseļu putenis” strēlnieki. Kinolentes režisors Dzintars Dreibergs norāda, ka ir sākusies filmēšanas otrā kārta, kurā stāsta varoņi nonāk aci pret aci ar pretinieku.

Video redzamajos kadros no filmēšanas laukuma tiek izmantoti rekvizīti un asinis arī nav īstas.

Šāvieni, sprādzieni, asinis un visam pāri neganta brēkšana. Filmēšanas laukumā tiek uzņemtas kaujas ainas.

Filmas “Dvēseļu putenis” filmēšanas otro kārtu atklāja ainas no “Slokas kaujām”. Smagās kaujās vācieši tika padzīti no Slokas un Ķemeru apkārtnes, taču strēlnieki par to samaksāja ar daudz savējo dzīvībām.

Kinolentes režisors Dzintars Dreibergs skaidro, ka latviešu puiši tikai pēc šīm kaujām saprot, kas ir karš.

Dzintars Dreibergs
filmas ”Dvēseļu putenis” režisors

Mēs filmējam latviešu strēlnieku pirmo saskari ar vāciešiem. Proti, ja līdz šim viņiem licies, ka kaujas ir lielas, skaistas kā gleznās uz zirgiem, ar zobeniem viņi cīnīsies, tad te viņi sastopas ar to ko tas tiešām nozīmē – tās ir nāves, tās ir ciešanas, tie ir vaidi, tās ir pretīgas lietas.

Kaujas ainas pamatā top Ādažu poligonā, kur pavisam netālu helikopteros lidinās īstie Latvijas kareivji. Savukārt pelde jūrā un citas starpkauju ainas top Asaru pludmalē un Dzintaros – Morberga vasarnīcā.

Filmā piedalās daudz brīvprātīgo, un viņi visi dodas asiņainajās kauju ainās. Tāpēc aktieriem un arī grima māksliniecēm rokas līdz elkoņiem mirkst asinīs. Taču tās, protams, nav īstas asinis, piemēram, reizēs, kad asinīm jātek no mutes, tiek izmantots ķiršu ievārījums. Taču, lai radītu vajadzīgo efektu, sarkani šķidrumi dažkārt iziet daudz.

Vēl priekšā ir Nāves salas kauju filmēšana, tāpēc paredzams, ka grima meistariem būs vēl daudz darba.

Filmai vēl šā gada sākumā nebija atrasts galvenais varonis – jauns puisis, kurš piedzīvo spēcīgus pārdzīvojumus nežēlīgajās kaujās. Pēc vairāk nekā 1000 pretendentu atsijāšanas izvēlēts kurzemnieks no Turlavas pagasta Oto Brantevics, kurš atveido galveno varoni Artūru Vanagu.

Oto Brantevics
filmas ”Dvēseļu putenis” galvenā varoņa Artūra Vanaga atveidotājs

Vislabāk man patīk tādas kauju ainas, jo tās uzdod tādu tonusu, adrenalīnu, bet arī sarunu ainas ir normālas, lai atietu no tā uztraukuma, bailēm, kas ir kara laikā, kad iejūties tēlā.

“Dvēseļu puteņa” otrās kārtas filmēšana Ādažu poligonā turpināsies vēl gandrīz mēnesi, līdz 17. oktobrim. Vēlāk tiks filmētas Latvijas Brīvības cīņu, Ziemassvētku kauju ainas, kurām nepieciešams sals un sniegs.

Filmas pirmizrāde paredzēta tieši 100 gadus pēc izcīnītās uzvaras – 2019. gada 11. novembrī.