Savčenko: Ukraina būs brīva, par spīti kaimiņvalsts slimajai fantāzijai

Komentāri

Ukrainā beidzot atgriezusies pilote, kara gūstekne Nadija Savčenko. Viņa ilgstoši atradās apcietinājumā Krievijā un šajā laikā sava gara spēka dēļ kļuva par nacionālo varoni. Sperot pirmos soļus brīvībā, Savčenko pateicās par atbalstu un apliecināja, ka vienmēr būs gatava ziedot dzīvību par Ukrainu.

Savu dzimto Ukrainu Nadija Savčenko skatīja pēc gandrīz divu gadu ieslodzījuma Krievijā. Rostovā pie Donas pilotei pakaļ ieradās Ukrainas prezidenta Petro Porošenko lidmašīna un Kijevā viņa nolaidās neilgi pirms trijiem pēcpusdienā. Ukrainā Savčenko kļuvusi par pretestības un gara spēka simbolu, tāpēc likumsakarīgi, ka viņas pirmos soļus ieskāva daudzi žurnālisti un atbalstītāji. Sagaidītājiem Savčenko teica uzrunu, kas jau pielīdzināta kā Žannas D’Arkas cienīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nadija Savčenko, atbrīvotā Ukrainas pilote

Esmu brīva un vēlos lūgt piedošanu visām mātēm, kuru bērni nepārradās mājās no pretterorisma operācijām, bet es esmu palikusi dzīva. Gribu lūgt piedošanu visām mātēm, kuru bērni atrodas ieslodzījumā, bet es esmu atbrīvota. Es gribu visiem jums pateikt, ka es nevaru atgriezt mirušos, bet es vienmēr būšu gatava kaujas laukā atdot savu dzīvību par Ukrainu. Esmu gatava to darīt vēlreiz.

Krievijas tiesa martā Savčenko piesprieda 22 gadus cietumā, atzīstot par vainīgu divu Krievijas žurnālistu nonāvēšanā apšaudē Ukrainas austrumos. Savu vainu pilote neatzīst, un apsūdzības viņai tiek uzskatītas par politiski motivētām un safabricētām. Ieslodzījumā viņa vairākkārt badojās un gaidīja brīdi, kad tiks pārvesta uz Ukrainu.

Ukraiņu varone apmainīta pret diviem Ukrainā tiesātiem Krievijas virsniekiem. Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes karavīri Aleksanders Aleksandrovs un Jevgēņijs Jerofejevs jau nolaidušies Maskavā, kur abus sagaidīja tikai sievas. Kad apmaiņa jau bija noslēgusies, Kremlis paziņoja, ka Savčenko apžēlota, pateicoties nogalināto žurnālistu atraitņu lūgumiem.

Petro Porošenko, Ukrainas prezidents

Šodien, kad Ukrainā ir atgriezusies Nadija, ir atgriezusies ir arī cerība un pārliecība par mūsu uzvaru. Un tieši tāpat, kā mēs atguvām Nadju, mēs atgūsim Donbasu, Krimu un Ukrainas vienotību.

Nadija Savčenko, atbrīvotā Ukrainas pilote

Ukrainai ir tiesības pastāvēt, par spīti kāda cilvēka sapuvušajai dvēselei un slimajai fantāzijai. Mēs būsim brīvi. Jo mēs esam ukraiņi, mēs esam cilvēki, mēs esam tauta.

Drauds korumpētajai varai

Uzreiz pēc atgriešanās Savčenko piešķirts Ukrainas varones nosaukums. Tiesa gan, Ukrainas komentētāji jau izteikušies, ka viņas pārrašanās politiķiem nāks par labu tikai īsu brīdi – sava rakstura un autoritātes dēļ Savčenko, visticamāk, kļūs par izaicinājumu arī korumpētajai Ukrainas varas sistēmai. Kā apliecinājums tam kalpo fakts, ka šodien viņa atteikusies pieņemt ziedus no pašas partijas vadītājas Jūlijas Timošenko.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl