1 komentārs
Savākti paraksti par iniciatīvu, kas rosina ieviest progresīvu nodokļu sistēmu
FOTO: LETA

Biedrība ”Progresīvie” piektdien, 9. decembrī, Saeimā iesniegusi iniciatīvu “Par progresīvu nodokļu sistēmu”. Par iniciatīvu līdz šim parakstījušies 10 912 tās atbalstītāji. Iniciatīva parakstus vākusi jau kopš 2011. gada augusta un biedrībai beidzot ir izdevies iniciatīvu iekļaut Saeimas dienas kārtībā!

“Nevienlīdzība Latvijā ir sasniegusi Eiropā visaugstāko, civilizētā sabiedrībā nepieņemamu līmeni. Tas nozīmē, ka nodokļi ir lielāki tiem, kam ienākumi mazi, bet ļoti bagātie maksā pavisam maz. Progresīva nodokļu sistēma ir pamats, lai Latvijā veidotos sabiedrības vidusslānis, ekonomikas izaugsmes augļus varētu baudīt visi, ne vien šaura sabiedrības grupa un ikviens sabiedrības loceklis ar godīgu darbu varētu nopelnīt cienīgu atalgojumu,” iniciatīvas mērķi skaidro tās autori.

Iniciatīvā tiek rosināts Ministru kabinetam izstrādāt un pieņemt “Nodokļu politikas pamatnostādnes”, kurās noteikts, ka materiālā nevienlīdzība, kas noteikta ar Džini koeficientu, Latvijā jāsamazina līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim nākošo piecu gadu laikā. “Nodokļu politikas pamatnostādnēs” būtu jānosaka, ka veicot jebkuras izmaiņas nodokļu likumdošanā, Saeimas deputātu pienākums ir veicināt ienākumu atšķirību mazināšanu līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim.

Kopš 2011. gada 11 pilsoņu iniciatīvas ir panākušas izmaiņas likumos un platformu jau apmeklējuši 70% Latvijas iedzīvotāju! Pašlaik Saeimā tiek izskatītas 10 iniciatīvas, no tām zināmākās ir iniciatīva par izmaiņām transportlīdzekļa nodoklī un nekustamā īpašuma nodoklī, kā arī rosinājums transportlīdzekļa tehnisko apskati veikt reizi divos gados.

TOP komentāri

  • filips
    0 0 0

    filips

    Ūdens sakustējies ! Tagad tikai jāgaida ,ka pēc gada vai ilgāk tiks veidota grupa ,kas tad sāks izpēti ...,,kas un kā !'' tad izstrādāti projekti ,kurus iesniegt tālākai caurlūkošanai Saemā ! ...... Cik ilgs laiks tam visam būs vajadzīgs ,....to Dievs vien zin..........

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl