1000. darba dienā, 6. novembrī, Kučinska valdība paziņos par demisiju

3 komentāri
1000. darba dienā, 6. novembrī, Kučinska valdība paziņos par demisiju
JĀNIS EGLĪTIS, TV3 ZIŅAS

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) vada ilglaicīgāko viena termiņa valdību kopš neatkarības atjaunošanas.

Rīt, 6. novembrī, Kučinska valdībai būs 1000 dienas. Zīmīgi, ka tieši rīt uz pirmo sēdi sanāks jaunā Saeima, savukārt Kučinskis, pildot Ministru kabineta iekārtas likumā rakstīto, paziņos par demisiju.

Tehniski gan Kučinska valdība turpinās strādāt, līdz tiks apstiprināta jaunā valdība.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) Ministru kabineta pēdējā sēdē 12. Saeimas pilnvaru laikā pateicās par “iespēju vadīt izcilu valdību”.

Politiķis pauda nostāju, ka pirms nepilniem trim gadiem izvēlētā valdības veidošanas stratēģija bijusi pareiza, turklāt pie valdības rīcības plāna ministriem izdevies pieturēties visu valdības darbības laiku.

Kučinskis akcentēja, ka Latvija kā viena no pirmajām NATO dalībvalstīm pieņēma lēmumu piešķirt valsts aizsardzībai 2% valsts budžeta. Tāpat Kučinskis izcēla nodokļu reformu. “Daudz apspriesta, kritizēta, pat norakstīta, un tomēr tā strādā,” pauda premjers. Savukārt par reformām izglītības un veselības aprūpe Kučinskis pauda, ka šajās jomās valdība paguvusi paspert tikai pirmos soļus, tomēr pauda cerību, ka sāktās reformas būs neatgriezeniskas.

Ministru prezidents runu nobeidza, uzsverot, ka viņa vadītajam Ministru kabinetam nav par ko kaunēties, lai gan vienmēr ir jāpieturas pie domas, ka varējām izdarīt vairāk.

“Par spīti dažādiem uzskatiem, atšķirīgiem ideoloģiskiem virzieniem, strīdiem un arī aizdomām, mums izdevās palikt vienotai komandai, kas spēja strādāt Latvijas labā. Es lepojos ar katru no Jums un pateicos par man dāvāto iespēju būt par šīs izcilās valdības vadītāju. Paldies, mums izdevās!” paziņoja Kučinskis.

3 komentāri