Komentāri

Pēdējās dienās nepieredzēti stipri lijis arī Rēzeknes apkaimē, kur nokrišņu daudzums sasniedzis gandrīz ceturto daļu visa gada normas. Tik intensīvas lietavas šeit piedzīvotas pirmo reizi meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Applūduši gan lauki un ceļi, gan ielas un ēku pagrabi pilsētā.

Jau divas dienas Rēzeknē līst. Pilsēta ir kā paralizēta, cilvēkus nemana, zemākās vietas pieplūdušas un uz ielām veidojas peļķes.

Sastaptie rēzeknieši atzīst, ka tik spēcīgas lietavas neatceras. Lietus bez mitas līst jau divas dienas un viss pamatīgi izmircis.

Velta
Rēzeknes iedzīvotāja

Vispār šausmas! Cik ilgi līst! Vakar visu dienu un šodien visu dienu līst. Atgrieziet vasaru! Un arī netipiski auksts!

Elma
Rēzeknes iedzīvotāja

Dārzi ir applūduši, labības lauki, kuri ir zemākās vietās, līst un līst. Vai tādas lietavas ir bijušas? Cik atceros, pirmo reizi.

Rēzeknes novada pašvaldība ziņo par lieliem postījumiem. Applūdušas ēkas, arī daudzdzīvokļu namu pagrabi, ūdens pārklājis pļavas un tīrumus, izskaloti ceļi.

Alberts Kindzulis
Rēzeknes novada domes komunālinženieris

Situācija pagaidām tiek tikai apzināta, bet izskatās, ka diezgan pamatīgi būs. Ik pa brīdim tiek saņemti zvani no visiem pagastiem.

Nokrišņu daudzums Rēzeknē kopš trešdienas pārsniedzis 140 milimetru jeb 200% augusta normas. Šāds lietus daudzums atbilst gandrīz ceturtajai daļai visa gada nokrišņu normas. Ļoti stipri lijis arī citviet Latgalē. Rēzeknes novadā jau tagad paredz, ka pamatīgas problēmas būs lauksaimniekiem ar ražas novākšanu, jo lauki ir pielijuši.

Monvīds Švarcs
Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs

Applūst tās teritorijas, kas ir zemas, veidojas satece, un uz ceļiem veidojas izskalojumi, bet apstākļi, lai MK izsludinātu ārkārtas stāvokli, nav, jo šobrīd ar tiem apstākļiem, kas izveidojušies, pašvaldības var tikt galā.

Tuvākajās dienās pašvaldību pārstāvji sola apzināt un aprēķināt radušos zaudējumus un pēc tam lemt par palīdzības prasīšanu valdībai.

Lasi vēl