Komentāri

Apsārtušas un nogurušas acis, graušana, nieze, sajūta, it kā tajās būtu iekļuvuši kairinoši svešķermeņi, piemēram, smiltis – tās ir sausās acs sindroma pazīmes, ko izraisījis acs iekaisums. Izrādās, Latvijā tas ir gana izplatīts, turklāt to nereti rada ilgstoša atrašanās pie datora.

Sausās acs slimību var raksturot kā acs nespēju pielāgoties agresīvā vidē, kas diemžēl ir kļuvusi par neatņemamu mūsdienu neveselīgā dzīvesveida sastāvdaļu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piemēram, Jānis Ozols bija spiests doties pie acu ārsta, jo pēdējā laikā viņam parādījās sūdzības par acu sausumu un graušanu. Darba dienās Jānis daudz laika pavada pie datora, nepārtraukti ir jāstrādā vismaz četras stundas no vietas.

Jānis Ozols, pacients:
Jo ilgāk es sēžu pie datora, jo vairāk sāku izjust graušanas un sausuma sajūtu acīs. Vēl esmu pamanījis, ka šī sajūta parādās, strādājot ofisā, ja ir ieslēgts kondicionieris.

Sausās acs slimība izraisa redzes traucējumus, un to pastāvīgie simptomi būtiski pasliktina dzīves kvalitāti – kļūst sarežģītāk veikt ikdienas darbības, piemēram, lasīt vai vadīt transportlīdzekli.

Visbiežāk šī slimība skar sievietes pēc 40 gadu vecuma, gados vecākus cilvēkus un tos, kuri uzturas vidē, kas mēdz veicināt acs sausumu, piemēram, daudz strādājot telpā, kur ir kondicionieri, un pārpūlējot acis pie datora.

Lai no tā izvairītos cilvēkiem, kas ilgstoši strādā pie datora, acu ārsti iesaka ievērot darba higiēnu: ik pēc stundas doties “pārtraukumā” un piecas minūtes atpūtināt acis, kā arī biežāk mirkšķināt, izvēdināt telpas un daudz pastaigāties ārā. Katram pacientam sausās acs sindroma iemesls mēdz atšķirties, līdz ar to arī ārstēšanas shēma būs cita. Vienam pietiek ar plakstiņu higiēnu, citiem nepieciešams papildināt ārstēšanu ar acu pilieniem. Tāpat ir ar ārstēšanas ilgumu – viens ar šo slimību tiks galā ātri, cits ārstēsies mēnesi.

Skaties video!

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl