Sausais laiks ietekmējis arī meža veltes – tās ir grūtāk atrast un salasīt

2 komentāri
Sausais laiks ietekmējis arī meža veltes – tās ir grūtāk atrast un salasīt
Foto: Gints Ivuškāns, f64

Mazas un sažuvušas, bet tik un tā – gardas. Tā var raksturot šīs vasaras meža ogas, kas karstā un sausā laika dēļ mežā ir grūtāk atrodamas un mazā izmēra dēļ grūti salasāmas. Lai arī tirgotāji ogu lasīšanā ieguldījuši lielu darbu, viņi spiesti ogas tirgot par zemām cenām, jo pircēji esot ļoti izvēlīgi un mazās ogas negrib pirkt.

Tirgotāji piedāvā dažādas meža ogas, un dažviet jau arī sēnes ir nopērkamas. Taču tirdzniecība nesokas kā gribētos. “Šogad par cenu vispār nav ko runāt, neviens neko neņem,” atzīst Voldemārs, kurš tirgo meža ogas un sēnes.

Viņš ogas un gailenes uz Rīgu atvedis no Ogres apkārtnes meža. Tirgotājiem šis gads ir neizdevīgs, piemēram, mellenes ir grūti salasīt: “Ogu ir maz, un ja ir, tad ļoti sīkas. Vasara bija sausa un nav padevusies. (LNT: Uz Jāņiem taču uzlija.) Ko tas dod, lietu vajadzēja tad, kad viņas auga.” Mellenes Voldemārs sākotnēji tirgoja par 2,50 eiro litrā, bet pret vakaru pārdod par diviem eiro.

Līdzīgas sūdzības ir arī citiem ogu un sēņu tirgotājiem. Laura no Limbažiem atvedusi arī baravikas, kas šogad tāpat kā ogas ir izaugušas stipri par agru. “Šogad viss ir ātri, pirms Jāņiem bija pat gailenes gatavas, mellenes bija 1. jūlijā, tas ir rekords,” viņa saka.

Lai arī baravikas nekur citviet tirgū nav redzamas, Laura sēnes pārdod par 15 eiro litrā. Taču tik un tā pircēju tikpat kā nav.

Atšķirībā no mellenēm un citām meža ogām, kas šogad ir maz, meža avenes gan netrūkstot. Avenes esot daudz un arī lasīt sārtās, saldās avenes esot samērā viegli, norāda Matīss no Vecumniekiem: “Parasti braucam jau agri no rīta, jo, kad paliek karsts nevar jau palasīt. Šorīt salasījām 15 litrus ar rokām no krūmiem.”

Meža ogu un sēņu tirgotāji norāda, ka vislabāk viņu atvestās meža veltes novērtējot tūristi, kas šādas ogas redz ļoti reti. Latvijas iedzīvotāji ir izvēlīgāki, viņi sausumā augušās mellenes pērk daudz kūtrāk.

TOP komentāri

 • Līga
  0 0 0

  Līga

  Līga, Jūs varat reāli lielu naudu nopelnīt. Ja ir zināmas labas melleņu vietas, tad visi pircēji kā dulli pirks Jūsu ogas!
 • Līga
  0 0 0

  Līga

  Mellenes nav, jo nezina kur meklēt! Pagājušo nedēļu biju aizbraukusi uz mežu pēc mellenēm, pilni krūmi un smukas, nesažuvušas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl